Херта наказа наивността на Щутгарт (видео)

Отборът на Херта (Берлин) записа трудна, но много важна победа в домакинството си на Щутгарт, с което беше открит 7-ият кръг в Бундеслигата. Столичани се наложиха с 3:2, макар повечето интересни ситуации да бяха пред тяхната врата. Щутгарт поведе още в началото с попадение на Моритц Лайтнер, но грубите грешки в защита провалиха швабите.Лайтнер се разписа в 5-ата минута след перфектна комбинация, започнала от Ведад Ибишевич и минала през Флориан Клайн. Бранителят центрира и Лайтнер с лекота опъна мрежата. Херта отговори с опасна контра, при която Валентин Щокер сбърка с последния пас. В 19-ата минута Саломон Калу се откъсна, но стреля в ръцете на Торстен Киршбаум. Малко по-късно Щокер се пребори за топката в наказателното поле и беше повален от Карлос Груесо. Калу превърна дузпата в гол и изравни. Домакините можеха да обърнат нещата в своя полза още до почивката, но Киршбаум спаси удар на Рой Бееренс.Втората част отново започна с натиск на Щутгарт и пропуск на резервата Тимо Вернер. В 64-ата минута обаче улисаните в атаки гости сгрешиха фатално. Националът Антонио Рюдигер загуби топката и последвалата контра беше майсторски завършена от Калу. Веднага след втория си гол в мача националът на Кот Д'Ивоар беше сменен.Четвърт час преди края Енис Бен-Хатира центрира към Бееренс и холандецът заби трети гол за Херта. Гостите не се предадоха и върнаха интригата в 84-ата минута. Тогава Лайтнер изпълни коварно фаул и в опита си да изчисти Сандро Вагнер си вкара автогол. До края Щутгарт стигна до няколко статични положения, но не успя да се добере до заслужена точка.В класирането отборът на Армин Фее е едва на 15-о място с 5 точки, а Херта е на 12-а позиция с 8.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕГОЛМАЙСТОРИПРОГРАМА