Херта наказа наивността на Щутгарт (видео)

Отборът на Херта (Берлин) записа трудна, но много важна победа в домакинството си на Щутгарт, с което беше открит 7-ият кръг в Бундеслигата. Столичани се наложиха с 3:2, макар повечето интересни ситуации да бяха пред тяхната врата. Щутгарт поведе още в началото с попадение на Моритц Лайтнер, но грубите грешки в защита провалиха швабите.

Лайтнер се разписа в 5-ата минута след перфектна комбинация, започнала от Ведад Ибишевич и минала през Флориан Клайн. Бранителят центрира и Лайтнер с лекота опъна мрежата. Херта отговори с опасна контра, при която Валентин Щокер сбърка с последния пас. В 19-ата минута Саломон Калу се откъсна, но стреля в ръцете на Торстен Киршбаум.

Малко по-късно Щокер се пребори за топката в наказателното поле и беше повален от Карлос Груесо. Калу превърна дузпата в гол и изравни. Домакините можеха да обърнат нещата в своя полза още до почивката, но Киршбаум спаси удар на Рой Бееренс.

Втората част отново започна с натиск на Щутгарт и пропуск на резервата Тимо Вернер. В 64-ата минута обаче улисаните в атаки гости сгрешиха фатално. Националът Антонио Рюдигер загуби топката и последвалата контра беше майсторски завършена от Калу. Веднага след втория си гол в мача националът на Кот Д'Ивоар беше сменен.

Четвърт час преди края Енис Бен-Хатира центрира към Бееренс и холандецът заби трети гол за Херта. Гостите не се предадоха и върнаха интригата в 84-ата минута. Тогава Лайтнер изпълни коварно фаул и в опита си да изчисти Сандро Вагнер си вкара автогол. До края Щутгарт стигна до няколко статични положения, но не успя да се добере до заслужена точка.

В класирането отборът на Армин Фее е едва на 15-о място с 5 точки, а Херта е на 12-а позиция с 8.