Интер не впечатли, но взе своето срещу Карабах (видео)

Италианският гранд Интер се наложи с 2:0 у дома над Карабах в мач от Група "F" на Лига Европа. Головете за "нерадзурите" отбелязаха Данило Д'Амброзио (18) и Мауро Икарди (85), но тимът от Милано не впечатли с изявите си и победата дойде по-трудно от очакваното срещу скромния съперник от Азербайджан.Данило Д'Амброзио изведе "нерадзурите" напред в резултата в 18-ата минута с удар от границата на наказателното поле, но до края на първото полувреме играчите на Валтер Мадзари не сътвориха почти нищо запомнящо се и дори можеше да получат гол в собственатаси врата. В 43-ата минута острието в атаката на Карабах Рейналдо Силва се озова в прекрасна голова позиция след хубав пробив, но не уцели вратата, пазена от Хуан Пабло Карисо.Четири минути след почивката бразилският халф на Интер Ернанес стреля с глава след центриране от ъглов удар, но вратарят на Карабах Ибрахим Сехич успя да спаси от голлинията. В 54-ата минута пък аржентинският нападател Мауро Икарди изпробва рефлекса на Сехич с мощен далечен шут. Стражът обаче внимаваше и изби в корнер.В 58-ата минута Фреди Гуарин отстъпи принудително мястото си на Пабло Освалдо, тъй като колумбийският халф имаше физически пролем. В 72-ата минута пък Ернанес бе изнесен на носилка, след като получи травма, а на негово място в игра за Интер влезе Джоел Оби. Малко след това и Икарди получи контузия и за кратко напусна очертанията на терена, за да му бъде оказана медицинска помощ, но след това се завърна в игра. В 82-ата минута именно Икарди можеше да реши мача, след като се озова в отлична голова позиция, но ударът му бе неточен.Пет минути преди края Икарди все пак записа името си сред голмайсторите. Младият нападател получи чудесен извеждащ пас от Освалдо след бърза контраатака и с диагонален удар по земя изпрати топката в мрежата зад Сехич.След тази победа Интер има пълен актив от 6 точки и е лидер в класирането в групата след изиграването на първите две срещи. Карабах е с една точка, с колкото е и Днипро, а Сент Етиен е с 2 точки.ИНТЕР - КАРАБАХ 2:01:0 Д'Амброзио (18)2:0 Икарди (85)МИНУТА ПО МИНУТА