Интер не впечатли, но взе своето срещу Карабах (видео)

Италианският гранд Интер се наложи с 2:0 у дома над Карабах в мач от Група "F" на Лига Европа. Головете за "нерадзурите" отбелязаха Данило Д'Амброзио (18) и Мауро Икарди (85), но тимът от Милано не впечатли с изявите си и победата дойде по-трудно от очакваното срещу скромния съперник от Азербайджан.

Данило Д'Амброзио изведе "нерадзурите" напред в резултата в 18-ата минута с удар от границата на наказателното поле, но до края на първото полувреме играчите на Валтер Мадзари не сътвориха почти нищо запомнящо се и дори можеше да получат гол в собственатаси врата. В 43-ата минута острието в атаката на Карабах Рейналдо Силва се озова в прекрасна голова позиция след хубав пробив, но не уцели вратата, пазена от Хуан Пабло Карисо.

Четири минути след почивката бразилският халф на Интер Ернанес стреля с глава след центриране от ъглов удар, но вратарят на Карабах Ибрахим Сехич успя да спаси от голлинията. В 54-ата минута пък аржентинският нападател Мауро Икарди изпробва рефлекса на Сехич с мощен далечен шут. Стражът обаче внимаваше и изби в корнер.

В 58-ата минута Фреди Гуарин отстъпи принудително мястото си на Пабло Освалдо, тъй като колумбийският халф имаше физически пролем. В 72-ата минута пък Ернанес бе изнесен на носилка, след като получи травма, а на негово място в игра за Интер влезе Джоел Оби. Малко след това и Икарди получи контузия и за кратко напусна очертанията на терена, за да му бъде оказана медицинска помощ, но след това се завърна в игра. В 82-ата минута именно Икарди можеше да реши мача, след като се озова в отлична голова позиция, но ударът му бе неточен.

Пет минути преди края Икарди все пак записа името си сред голмайсторите. Младият нападател получи чудесен извеждащ пас от Освалдо след бърза контраатака и с диагонален удар по земя изпрати топката в мрежата зад Сехич.

След тази победа Интер има пълен актив от 6 точки и е лидер в класирането в групата след изиграването на първите две срещи. Карабах е с една точка, с колкото е и Днипро, а Сент Етиен е с 2 точки.

ИНТЕР - КАРАБАХ 2:0
1:0 Д'Амброзио (18)
2:0 Икарди (85)