Интер трети след суперголове на резервите си (видео)

Отборът на Интер победи с 2:0 Аталанта на "Сан Сиро" в мач от четвъртия кръг на Серия "А" и вече е на трето място. Втората победа на "нерадзурите" за този сезон дойдоха благодарение на два супергола на резервите Пабло Освалдо (40) и Ернанес (87). Нападателят се разписа с великолепна странична ножица, след като замени получилия контузия Мауро Икарди в 25-ата минута. Бразилецът пък оформи успеха с фантастично изпълнение на пряк свободен удар в 87-ата минута. Той замени в 66-ата минута Фреди Гуарин, който отново бе титуляр в състава на Валтер Мадзари.Тимът от Милано напълно заслужено стигна до втора поредна победа пред своите тифози след 7:0 със Сасуоло, като победата можеше да бъде много по-изразителна, ако Родриго Паласио имаше ден. Аржентинецът изпусна дузпа, удари греда и сбърка сам срещу вратаря на бергамаските.Първото положение за Интер бе в 16-ата минута. Тогава Неманя Видич удари гредата с глава след центриране от корнер. Секунди по-късно Паласио пропусна сам срещу Спортиело, който изби. Вратарят спечели дуела с аржентинеца и в 30-ата минута. Тогава Родриго Паласио пропусна дузпа, след като Марко Спортиело хвана неговия удар. Нарушението бе срещу Андреа Ранокия.Влезналият на мястото на Икарди Освалдо вкара своя трети гол този сезон в първенството със странична ножица след центриране от фаул в 40-ата минута.През втората част Паласио отново пропусна, когато в 54-ата минута удари гредата от отлична позиция.В 70-ата минута Марсело Естигарибия пропусна най-добрата възможност за изравняване на резултата.Аталанта тръгна да търси изравняване в последните минути, но получи гол във вратата си. Той бе дело на Ернанес от пряк свободен удар от 21 метра. Бившият играч на Лацио стреля силно в ъгъла на Спортиело и опъна мрежата на гостуващия вратар.Интер вече има осем точки и е на трето място зад лидерите Ювентус и Рома, които имат по 12. "Нерадзурите" имат още едно домакинство този уикенд срещу последния Каляри, докато Аталанта приема Ювентус.СТАТИСТИКА!МИНУТА ПО МИНУТА!КЛАСИРАНЕ!