Интер трети след суперголове на резервите си (видео)

Отборът на Интер победи с 2:0 Аталанта на "Сан Сиро" в мач от четвъртия кръг на Серия "А" и вече е на трето място. Втората победа на "нерадзурите" за този сезон дойдоха благодарение на два супергола на резервите Пабло Освалдо (40) и Ернанес (87). Нападателят се разписа с великолепна странична ножица, след като замени получилия контузия Мауро Икарди в 25-ата минута. Бразилецът пък оформи успеха с фантастично изпълнение на пряк свободен удар в 87-ата минута. Той замени в 66-ата минута Фреди Гуарин, който отново бе титуляр в състава на Валтер Мадзари.

Тимът от Милано напълно заслужено стигна до втора поредна победа пред своите тифози след 7:0 със Сасуоло, като победата можеше да бъде много по-изразителна, ако Родриго Паласио имаше ден. Аржентинецът изпусна дузпа, удари греда и сбърка сам срещу вратаря на бергамаските.

Първото положение за Интер бе в 16-ата минута. Тогава Неманя Видич удари гредата с глава след центриране от корнер. Секунди по-късно Паласио пропусна сам срещу Спортиело, който изби. Вратарят спечели дуела с аржентинеца и в 30-ата минута. Тогава Родриго Паласио пропусна дузпа, след като Марко Спортиело хвана неговия удар. Нарушението бе срещу Андреа Ранокия.
Влезналият на мястото на Икарди Освалдо вкара своя трети гол този сезон в първенството със странична ножица след центриране от фаул в 40-ата минута.
През втората част Паласио отново пропусна, когато в 54-ата минута удари гредата от отлична позиция.

В 70-ата минута Марсело Естигарибия пропусна най-добрата възможност за изравняване на резултата.

Аталанта тръгна да търси изравняване в последните минути, но получи гол във вратата си. Той бе дело на Ернанес от пряк свободен удар от 21 метра. Бившият играч на Лацио стреля силно в ъгъла на Спортиело и опъна мрежата на гостуващия вратар.

Интер вече има осем точки и е на трето място зад лидерите Ювентус и Рома, които имат по 12. "Нерадзурите" имат още едно домакинство този уикенд срещу последния Каляри, докато Аталанта приема Ювентус.