Реал Сосиедад достави обедно разочарование на "Аноета" (видео)

Отборът на Алмерия пречупи с 2:1 като гост Реал Сосиедад в обедна среща от четвъртия кръг на Ла Лига, играна в Сан Себастиан. Автогол на Алберто де ла Бейя (30) и попадение на Мауро дос Сантос (51) дадоха аванс на южняците. Баските се върнаха в двубоя твърде късно след гол на Гонсало Кастро в 84-ата минута, след като Дубарбиер беше изгонен.Още във втората минута Карлос Вела удари греда. Гостите от "Нуево Медитеранео" успяха да отбележат при една от първите си възможности. Баските нямаха късмет и Алберто де ла Бейя реализира в собствената мрежа след лошо излизане на вратаря Субикарай Гони. В 41-ата Вела изпусна страхотно положение.В 48-ата Томер Хемед засече центриране отляво, но топката срещна гредата. В 51-ата андалуският тим стигна и до втори гол. Верса центрира от корнер и Мауро дос Сантос се разписа с глава - 0:2. През второто полувреме алмерийци играха с лекота след бързо отбелязания втори гол. В 72-ата Субикарай спаси своите от по-голям резил след удар на Хемед сам срещу стража. В 79-ата защитник на гостите Дубарбиер получи червен картон след остро влизане. В 84-ата "чури урдин" намалиха и трибуните на "Аноета" се съживиха. Гонсало Кастро отбеляза след чудесен пробив и шут с левия крак. В 89-ата Рубен Пардо също беше близо до попадение, но топката се отби от гредата. В 90-ата минута и треньорът на Алмерия Франсиско беше изгонен.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕСнимка: PP