Реал Сосиедад достави обедно разочарование на "Аноета" (видео)

Отборът на Алмерия пречупи с 2:1 като гост Реал Сосиедад в обедна среща от четвъртия кръг на Ла Лига, играна в Сан Себастиан. Автогол на Алберто де ла Бейя (30) и попадение на Мауро дос Сантос (51) дадоха аванс на южняците. Баските се върнаха в двубоя твърде късно след гол на Гонсало Кастро в 84-ата минута, след като Дубарбиер беше изгонен.

Още във втората минута Карлос Вела удари греда. Гостите от "Нуево Медитеранео" успяха да отбележат при една от първите си възможности. Баските нямаха късмет и Алберто де ла Бейя реализира в собствената мрежа след лошо излизане на вратаря Субикарай Гони. В 41-ата Вела изпусна страхотно положение.

В 48-ата Томер Хемед засече центриране отляво, но топката срещна гредата. В 51-ата андалуският тим стигна и до втори гол. Верса центрира от корнер и Мауро дос Сантос се разписа с глава - 0:2. През второто полувреме алмерийци играха с лекота след бързо отбелязания втори гол. В 72-ата Субикарай спаси своите от по-голям резил след удар на Хемед сам срещу стража.

В 79-ата защитник на гостите Дубарбиер получи червен картон след остро влизане. В 84-ата "чури урдин" намалиха и трибуните на "Аноета" се съживиха. Гонсало Кастро отбеляза след чудесен пробив и шут с левия крак. В 89-ата Рубен Пардо също беше близо до попадение, но топката се отби от гредата. В 90-ата минута и треньорът на Алмерия Франсиско беше изгонен.