40 години по-късно Филипините спечелиха мач на световно

Баскетболистите от националния отбор на Филипините постигнаха целта си и напускат световното първенство по баскетбол с високо вдигнати глави. След няколко драматични загуби, филипинците най-сетне записаха и победа, която дойде в трилър с продължение срещу Сенегал, спечелн с 81:79. Така Андрей Блатч и съотборниците му приключват участието си на Мондиал 2014 с 1 победа и 4 поражения. Този успех е първи за азиатската държава на световен форум след 40-годишна суша.Капитанът на отбора Джими Алапаг и натурализираната звезда Андрей Блатч бяха в основата на победата, реализирайки по 18 точки всеки. И двамата реализираха ключови кошове в продължението, след като редовните 40 минути завършиха при резултат 64:64.Филипинците си осигуриха добър аванс още през втората част, когато направиха серия от 17-0, след която имаха аванс от 37:24 на почивката.През второто полувреме Сенегал заложи на изключително агресивна преса по целия терен и това даде резултат - африканците поведоха с 60:61 две минути и половина преди сирената.Сенегалците все пак се спасиха с тройка за 64:64 при оставащи 33 секунди до сирената, но в продължението силите им не стигнаха. Горги Дженг отново бе най-добър за Сенегал. Играчът на Минесота завърши с 13 точки, 14 борби, 5 асистенции, 4 отнети топки и 3 чадъра.