Първа победа за Литекс и Балъков след обрат и невероятна драма (видео)

Отборът на Литекс победи с 2:1 Берое в мач от 3-ия кръг на "А" група. Салим Керкар отбеляза в 7-ата минута с красив изстрел от сериозно разстояние. Резервата Милчо Ангелов изравни за домакините в 79-ата минута. Драматичната първа победа за "оранжевите" през сезона донесе Илия Миланов с гол в 94-ата минута.Вилмар Джордан пък пропиля дузпа в 56-ата минута.Напрежението върху наставника Красимир Балъков бе огромно. "Оранжевите" започнаха неудачно сезона и бяха единствения тим без актив след първите два кръга. В същото време пък Берое записа две равенства и след днешната загуба вече заема последното място. След седмица момчетата на Петър Хубчев приемат Левски, а Литекс гостува на Ботев (Пловдив). Днешната среща започна отлично за гостите и те поведоха още в 7-ата минута. Керкар получи топката пред наказателното поле и без да се замисля отправи силен удар, който бе неспасяем за Винисиус Баривйера. Три минути след това Крис Гади бе оставен непокрит в наказателното поле, но стреля високо над вратата. Васил Божиков допусна грубата грешка в ситуацията, след като не успя да изчисти кълбото.В 17-ата минута Джордан отбеляза гол с глава след центриране от фаул, но бе в явна засада и попадението бе отменено. В следващите минути "оранжевите" продължиха с безидейната игра, а връх на слабото им представяне бе шут на Армандо Ваюши, който изкара топката извън стадиона. В 37-ата минута Джордан не успя да нанесе удар с глава и пропиля добро положение за своя тим. В последните секунди на първата част Никола Колев отправи изстрел, който не затрудни Иван Караджов.Домакините започнаха активно след почивката и в 48-ата минута новият капитан Страхил Попов стреля с глава, но Караджов отново спаси.В 55-ата минута старозагорци създадоха една от малкото опасни ситуации пред Винисиус, но удар на Иво Иванов премина на сантиметри край гредата.В ответната атака "оранжевите" получиха правото да изпълнят дузпа, след като топката срещна ръката на Елиаш да Силва. Джордан се нае с изпълнението, но стреля високо над вратата и пропиля най-добрата възможност за изравняване.Тонусът в играта на ловчанлии съвсем спадна след пропиления 11-метров наказателен удар. Те продължиха да разчитат предимно на хаотични центрирания към колумбийския си таран, които обаче ставаха лесна плячка за централната двойка бранители в зелено и бяло. Чак в 77-ата минута Данило Асприля разчупи стереотипа с хубав пробив по дясното крило. Пасът му обаче закъсня твърде много и последвалото изпълнение от страна на Кристиян Малинов бе блокирано от Аласан Н'Дайе.В 79-ата минута Ваюши центрира много точно към Ангелов, който хубаво овладя топката и стреля коварно, Караджов не успя да се намеси на висота и кълбото се оплете в мрежата му.Малко след това и Асприля пропусна възможност да се разпише, след като ударът му с глава мина над напречната греда.В самия край на срещата гостите можеха да спечелят мача, тъй като Игор Джоман бе изведен очи в очи с Винисиус, но би право в него и не успя да го преодолее.В последните секунди на даденото 5-минутно продължение Литекс все пак стигна до трите точки. Ваюши изсипа топката в наказателното поле след свободен удар, Миланов отигра с глава, кълбото рикошира в още един играч в оранжево и се оплете в мрежата.Попадението предизвика гнева на Караджов, който протестира бурно и бе изгонен от рефера Стефан Павлов.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕ