Първа победа за Литекс и Балъков след обрат и невероятна драма (видео)

Отборът на Литекс победи с 2:1 Берое в мач от 3-ия кръг на "А" група. Салим Керкар отбеляза в 7-ата минута с красив изстрел от сериозно разстояние. Резервата Милчо Ангелов изравни за домакините в 79-ата минута. Драматичната първа победа за "оранжевите" през сезона донесе Илия Миланов с гол в 94-ата минута.

Вилмар Джордан пък пропиля дузпа в 56-ата минута.

Напрежението върху наставника Красимир Балъков бе огромно. "Оранжевите" започнаха неудачно сезона и бяха единствения тим без актив след първите два кръга. В същото време пък Берое записа две равенства и след днешната загуба вече заема последното място. След седмица момчетата на Петър Хубчев приемат Левски, а Литекс гостува на Ботев (Пловдив).

Днешната среща започна отлично за гостите и те поведоха още в 7-ата минута. Керкар получи топката пред наказателното поле и без да се замисля отправи силен удар, който бе неспасяем за Винисиус Баривйера.

Три минути след това Крис Гади бе оставен непокрит в наказателното поле, но стреля високо над вратата. Васил Божиков допусна грубата грешка в ситуацията, след като не успя да изчисти кълбото.

В 17-ата минута Джордан отбеляза гол с глава след центриране от фаул, но бе в явна засада и попадението бе отменено. В следващите минути "оранжевите" продължиха с безидейната игра, а връх на слабото им представяне бе шут на Армандо Ваюши, който изкара топката извън стадиона. В 37-ата минута Джордан не успя да нанесе удар с глава и пропиля добро положение за своя тим. В последните секунди на първата част Никола Колев отправи изстрел, който не затрудни Иван Караджов.

Домакините започнаха активно след почивката и в 48-ата минута новият капитан Страхил Попов стреля с глава, но Караджов отново спаси.

В 55-ата минута старозагорци създадоха една от малкото опасни ситуации пред Винисиус, но удар на Иво Иванов премина на сантиметри край гредата.

В ответната атака "оранжевите" получиха правото да изпълнят дузпа, след като топката срещна ръката на Елиаш да Силва. Джордан се нае с изпълнението, но стреля високо над вратата и пропиля най-добрата възможност за изравняване.

Тонусът в играта на ловчанлии съвсем спадна след пропиления 11-метров наказателен удар. Те продължиха да разчитат предимно на хаотични центрирания към колумбийския си таран, които обаче ставаха лесна плячка за централната двойка бранители в зелено и бяло.

Чак в 77-ата минута Данило Асприля разчупи стереотипа с хубав пробив по дясното крило. Пасът му обаче закъсня твърде много и последвалото изпълнение от страна на Кристиян Малинов бе блокирано от Аласан Н'Дайе.

В 79-ата минута Ваюши центрира много точно към Ангелов, който хубаво овладя топката и стреля коварно, Караджов не успя да се намеси на висота и кълбото се оплете в мрежата му.

Малко след това и Асприля пропусна възможност да се разпише, след като ударът му с глава мина над напречната греда.

В самия край на срещата гостите можеха да спечелят мача, тъй като Игор Джоман бе изведен очи в очи с Винисиус, но би право в него и не успя да го преодолее.

В последните секунди на даденото 5-минутно продължение Литекс все пак стигна до трите точки. Ваюши изсипа топката в наказателното поле след свободен удар, Миланов отигра с глава, кълбото рикошира в още един играч в оранжево и се оплете в мрежата.

Попадението предизвика гнева на Караджов, който протестира бурно и бе изгонен от рефера Стефан Павлов.