Локо (Сф) прати Литекс и Балъков на дъното (видео+галерия)

Отборът на Локомотив (София) надви Литекс с 2:0 в последния мач от втория кръг на “А” група пред 1000 зрители на “Надежда”. Ламжед Шехуди (24) и Даниел Генов (79) бяха голмайсторите. Така “железничарите” записаха напълно заслужен първи успех за сезона, като това се случи в един от най-добрите им двубои през последните години. Момчетата на Красимир Балъков пък инкасираха второ поредно поражение и се озоваха на последно място без отбелязан гол и без спечелена точка.

Наставникът на "червено-черните" Димитър Васев направи цели четири промени в сравнение със загубата от Ботев (Пловдив) на старта - Даниел Генов, Шехуди, Том и Елтон започнаха, докато Балъков замени само Руменов, който започна в мача с ЦСКА, с Иван Горанов.
Първата възможност за гол бе на сметката на "железничарите". В 6-ата минута новото попълнение Шехуди излезе сам срещу Винисиус Баривйера, но прати топката покрай вратата. В 9-ата минута нападателят използва грешка на Васил Божиков и отново отправи удар към вратата на "оранжевите", но този път нацели напречната греда.
В 16-ата минута ловчанлии нанесоха първи точен удар във вратата на "червено-черните". Армандо Ваюши стреля от фаул, но Божидар Митрев улови.
Даниел Генов проби в 24-ата минута отдясно и центрира остро, там Шехуди атакува топката и я прати в мрежата на съперника. Бодуров бе много близо до играча на столичани и остана впечатление, че играе с кълбото, но в официалната статистика за голмайстор бе записан тунизиецът.
Гостите реагираха бързо с два удара на Армандо Ваюши и Иван Горанов, които бяха избити от Митрев. Вратарят на "червено-черните" се намеси чудесно и в 40-ата минута, когато спря връхлитащия срещу него Вилмар Джордан.
На почивката Милчо Ангелов смени Антон Недялков.
Антонио Ливраменто бе близо до втори гол след центриране на Генов, но Божиков изби в 63-ата минута. 120 секунди по-късно Омар Косоко замени Данило Асприля, който разочарова. Румен Руменов бе последната смяна на Красимир Балъков, но и това не помогна на "оранжевите", които нямаха положения, а в 79-ата минута получиха и втори гол.
Този път голмайстор бе Генов, който първо засече от въздуха центриране отдясно. Топката рикошира в ръката на играч от Литекс и домакините поискаха дузпа, но Генов бе най-бърз и при добавката прати топката в мрежата.
До края на мача Литекс опита да върне един гол, но нямаше сили да го стори, след като играчите бяха видимо изморени от гостуването в Унгария преди няколко дни.  Така тимът записа трето поражение в последните две седмици във всички турнири, а при единствената победа дойде отпадането от Лига Европа.
Следващият кръг "червено-черните" гостуват на Левски в едно от столичните дербита на третия кръг, а Литекс приема Берое на Петър Хубчев.