Бодуров титуляр от първия си ден във Фулъм, българинът стартира с победа (видео)

Българският национал Николай Бодуров, който вчера бе представен официално като играч на Фулъм, започна със статут на титуляр още от първия си ден в лондонския клуб. Нещо повече - бившият бранител на Литекс изигра пълни 90 минути за "котиджърс" в контролата срещу Чайкур Ризеспор, играна в Австрия. Фулъм спечели с 1:0 с гол на Коули Уудроу три минути преди края.

Бодуров започна като централен защитник, но в течение на срещата влезе в ролята на десен краен бранител. Българинът показа добро функционално състояние и впечатли с това, че почти не позволяваше да бъде елиминиран от противниковите нападатели в директните единоборства.

През първата част Костас Митроглу пропиля най-добрата възможност за Фулъм, а след почивката турският тим пропусна дузпа, след като Ломана Луа Луа не успя да преодолее Йоронен, който спаси с крак. По-късно попадение на Ризеспор бе отменено заради засада. Така дойде 87-ата минута, когато Уудроу бе изведен в чиста позиция след хитро двойно подаване между Родайега и Уилямс. Младият нападател на сгреши от няколко метра, с което донесе победата на Фулъм в последната контрола на тима преди началото на новия сезон в Чемпиъншип, който стартира следващия уикенд.

Фулъм започва новата кампания с гостуване на Ипсуич.