Вездесъщият Тоти сломи Реал Мадрид (видео)

Отборът на Рома победи Реал Мадрид с 1:0 в контролата между двата тима от предсезонния турнир Интернешънъл чемпиънс къп в САЩ. Срещата се игра на "Котън Боул" в Далас, а единственият гол бе дело на ветерана Франческо Тоти в 58-ата минута, който материализира една от малкото възможности за своя тим в мача. Така той донесе първи успех на "вълците" в турнира, докато "белият балет" вече има две загуби.Реал доминираше през по-голямата част от мача, но играчите в розово направиха куп пропуски. Още във 2-ата минута Серхио Рамос на празна врата не успя с глава да насочи топката в мрежата. След това удар от малък ъгъл на Гарет Бейл в 16-ата минута бе спасен от вратаря. В 20-ата минута "белият балет" организира прекрасна контра завършила с извеждащ пас за Бейл, но в последния момент защитник успя да изчисти преди уелсецът да стреля. В 44-ата минута пък след разбъркване в пеналта Лукас Васкес отправи силен удар, който бе спасен виртуозно от Скорупски.Единствената по-интересна атака за Рома през първата част бе в 36-ата минута, когато Адем Ляич стреля от труден ъгъл, но прати топката над вратата.В началото на втората част Реал имаше нов хубав шанс като изстрел на Раул де Томас профуча до гредата. В същото време обаче и Рома поизнесе играта и в 58-ата минута след една контра топката бе центрирана в наказателното поле, където Франческо Тоти от воле я прати в мрежата за 0:1.След това Реал се хвърли да обръща мача, нос поредните пропуски се отличиха Модрич и Бейл и в крайна сметка Рома успя да удържи крехката си преднина. В края пък мачът бе прекъснат за няколко минути заради нахлуване на фенове на терена.Реал (М) - Рома 0:10:1 Тоти (58)РЕАЛ: Касийяс (Лопес 48), Карвахал, Пепе (Начо 46), Рамос (Йоренте 67), Коентрао (Арбелоа 46), Ийяраменди, Алонсо (Медран 65), Модрич (Сорбино 74), Бейл (Маскарел 74), Лукас (Раул 46), ИскоРОМА: Скорупски, Коул, Кастан, Бенатия, Флоренци (Сома 78), Кейта (Паредес 86), Пянич (Де Роси 65), Наинголан (Учан 78), Ляич, Итурбе (Санарбия 78), Тоти (Бориело 70)