17-годишен талант блести за Левски при хикс с Локо (Сф) (видео+галерия)

Отборът на Левски стигна до второ поредно равенство 1:1 в предсезонните си контроли, след като не успя да победи Локомотив (София) в Правец. Преди няколко дни в първата си проверка “сините” завършиха при същия резултат на същия терен и с тима от “Б” група Монтана. Подобно на предната проверка и днес Левски губеше в резултата след попадение на Петър Димитров в 58-ата минута. Само четири по-късно с първото си докосване Божидар Краев с хубаво изпълнение вкара своя първи гол за 26-кратните шампиони. Това е подарък за 17-ия му рожден ден, който бе преди няколко дни. Именно бившият юноша на Чавдар (Етрополе) бе най-хубавото нещо в тима на Пепе Мурсия днес, след като раздвижи играта и съживи публиката с голямото си раздаване. В последната минута имаше възможност дори и да вкара победен гол, но Валентин Галев спаси. Левски преоткри и своя капитан – Владимир Гаджев, който вчера подписа нов договор и дори само с една тренировка записа първите си минути под ръководството на Мурсия. Още с влизането си той получи лентата от Валери Божинов, който разочарова с играта си в тандем с Валери Домовчийски. Левски отново игра с 4-4-2 и се опитваше да арзиграва топката, но липсата на скорост се оказва сериозен проблем на видимо изморените от подготовката левскари в днешна дата.  Двубоят бе трети мач на 26-кратните шампиони от подготвителния лагер преди началото на сезона. Преди това играчите на новия наставник Пепе Мурсия премериха сили с дубъла на тима (5:0) и Монтана (1:1). Следващата контрола в неделя на Левски е с Берое в неделя отново в Правец."Сините" започнаха по-активно и още в първите секунди стигнаха до ъглов удар, след който обаче не последва нищо интересно. "Железничарите" отговориха с извеждащо подаване към Петър Димитров, което бе пресечено своевременно от Пламен Илиев. В 11-ата минута изстрел на Домовчийски мина встрани от вратата. Три минути по-късно Лъчезар Балтанов направи фрапантен пропуск на празна врата. Домовчийски овладя топката в центъра и изведе Стефан Велев отдясно, халфът пусна към Балтанов, който бе оставен абсолютно сам пред вратата, но стреля в напречната греда.Горещото време даде отражение върху представянето на двата тима, а в средата на първата част реферът Николай Йорданов прекъсна играта, за да могат футболистите да пият вода. В 40-ата минута пред Божинов се откри отлична възможност да се разпише, но останал очи в очи с Божидар Митрев не успя да го преодолее. Секунди преди почивката Иво Иванов пропусна да отбележи с глава във вратата на Левски.Малко след подновяването на играта Божинов отправи удар с глава към вратата на резервата Галев, но кълбото излезе в аут.В 58-ата минута Божинов изгубит топката в полето на "червено-черните", Румен Трифонов пусна отличен дълъг пас към Димитров и крилото бе безпогрешен за 0:1. Четири минути след това "сините" възстановиха равенството чрез младока Божидар Краев. Талантът, който преди няколко дни навърши 17 години, отбеляза хубаво попадение с плътен удар, след като получи подаване от Домовчийски. В 76-ата минута Владимир Гаджев влезе на терена, след като вчера подписа нов договор и се завърна в клуба. Още при стъпването му на терена Божинов му връчи капитанската лента.Краев продължи с активната игра в следващите минути, но негово центриране към Божинов бе пресечено. В 86-ата минута 17-годишният талант отправи удар с глава, но не успя да преодолее Галев. В 90-ата минута отново той бе близо до гол, но шутът му по земя бе спасен. Срещата бе изгледана от спортния директор Георги Иванов, който днес навърши 38 години. Гонзо бе на трибуните в Правец в компанията на шефа на ДЮШ на "сините" Даниел Боримиров и на селекционера на националния тим по баскетбол Георги Младенов. След срещата Иванов получи подарък торта във формата на тенис корт от Сашо Везенков.ФОТОГАЛЕРИЯ НА МАЧАЛЕВСКИ - ЛОКО (СФ) 1:10:1 Димитров (58)1:1 Краев (62)ЛЕВСКИ: Пламен Илиев, Радослав Димитров, Борислав Стойчев, Пламен Димов, Галин Ташев, Стефан Велев (80-Владимир Гаджев), Лъчезар Балтанов, Роман Прохазка, Антон Огнянов (60-Божидар Краев), Валери Домовчийски, Валери Божинов (88-Илия Димитров)Резерви: Кунчев, Иванов, Крумов, Белаид, А. Илиев, Петков, Д. Илиев, Георгиев, ДимитровЛОКО (СФ): Божидар Митрев, Йордан Тодоров, Илиян Гаров, Марко Ранджелович, Камен Хаджиев, Даниел Гаджев, Румен Трифонов, Иво Иванов, Петър Димитров, Александър Манолов, Даниел ГеновРезерви: Галев, Васев, Славчев, Йовчев, РомановЖълти картони: Димов, Краев (Левски); Димитров (Локомотив)Съдия: Николай Йордановснимки: Емона Цончева/Sportal.bg