17-годишен талант блести за Левски при хикс с Локо (Сф) (видео+галерия)

Отборът на Левски стигна до второ поредно равенство 1:1 в предсезонните си контроли, след като не успя да победи Локомотив (София) в Правец. Преди няколко дни в първата си проверка “сините” завършиха при същия резултат на същия терен и с тима от “Б” група Монтана. Подобно на предната проверка и днес Левски губеше в резултата след попадение на Петър Димитров в 58-ата минута.

Само четири по-късно с първото си докосване Божидар Краев с хубаво изпълнение вкара своя първи гол за 26-кратните шампиони. Това е подарък за 17-ия му рожден ден, който бе преди няколко дни. Именно бившият юноша на Чавдар (Етрополе) бе най-хубавото нещо в тима на Пепе Мурсия днес, след като раздвижи играта и съживи публиката с голямото си раздаване. В последната минута имаше възможност дори и да вкара победен гол, но Валентин Галев спаси.
 17-годишен талант блести за Левски при хикс с Локо (Сф)
Левски преоткри и своя капитан – Владимир Гаджев, който вчера подписа нов договор и дори само с една тренировка записа първите си минути под ръководството на Мурсия. Още с влизането си той получи лентата от Валери Божинов, който разочарова с играта си в тандем с Валери Домовчийски.

Левски отново игра с 4-4-2 и се опитваше да арзиграва топката, но липсата на скорост се оказва сериозен проблем на видимо изморените от подготовката левскари в днешна дата.

17-годишен талант блести за Левски при хикс с Локо (Сф) Двубоят бе трети мач на 26-кратните шампиони от подготвителния лагер преди началото на сезона. Преди това играчите на новия наставник Пепе Мурсия премериха сили с дубъла на тима (5:0) и Монтана (1:1). Следващата контрола в неделя на Левски е с Берое в неделя отново в Правец.

"Сините" започнаха по-активно и още в първите секунди стигнаха до ъглов удар, след който обаче не последва нищо интересно. "Железничарите" отговориха с извеждащо подаване към Петър Димитров, което бе пресечено своевременно от Пламен Илиев.

17-годишен талант блести за Левски при хикс с Локо (Сф) В 11-ата минута изстрел на Домовчийски мина встрани от вратата. Три минути по-късно Лъчезар Балтанов направи фрапантен пропуск на празна врата. Домовчийски овладя топката в центъра и изведе Стефан Велев отдясно, халфът пусна към Балтанов, който бе оставен абсолютно сам пред вратата, но стреля в напречната греда.

Горещото време даде отражение върху представянето на двата тима, а в средата на първата част реферът Николай Йорданов прекъсна играта, за да могат футболистите да пият вода.

17-годишен талант блести за Левски при хикс с Локо (Сф) В 40-ата минута пред Божинов се откри отлична възможност да се разпише, но останал очи в очи с Божидар Митрев не успя да го преодолее. Секунди преди почивката Иво Иванов пропусна да отбележи с глава във вратата на Левски.

Малко след подновяването на играта Божинов отправи удар с глава към вратата на резервата Галев, но кълбото излезе в аут.

В 58-ата минута Божинов изгубит топката в полето на "червено-черните", Румен Трифонов пусна отличен дълъг пас към Димитров и крилото бе безпогрешен за 0:1.

17-годишен талант блести за Левски при хикс с Локо (Сф) Четири минути след това "сините" възстановиха равенството чрез младока Божидар Краев. Талантът, който преди няколко дни навърши 17 години, отбеляза хубаво попадение с плътен удар, след като получи подаване от Домовчийски.

17-годишен талант блести за Левски при хикс с Локо (Сф) В 76-ата минута Владимир Гаджев влезе на терена, след като вчера подписа нов договор и се завърна в клуба. Още при стъпването му на терена Божинов му връчи капитанската лента.

Краев продължи с активната игра в следващите минути, но негово центриране към Божинов бе пресечено. В 86-ата минута 17-годишният талант отправи удар с глава, но не успя да преодолее Галев. В 90-ата минута отново той бе близо до гол, но шутът му по земя бе спасен.

17-годишен талант блести за Левски при хикс с Локо (Сф) Срещата бе изгледана от спортния директор Георги Иванов, който днес навърши 38 години. Гонзо бе на трибуните в Правец в компанията на шефа на ДЮШ на "сините" Даниел Боримиров и на селекционера на националния тим по баскетбол Георги Младенов. След срещата Иванов получи подарък торта във формата на тенис корт от Сашо Везенков.