България стигна до финалите на ЕП по спортна гимнастика

Мъжкият национален отбор на България по спортна гимнастика стигна до финалите на Европейските игри в Баку (Азербайджан) през 2015-а година. Българите, в състав Йордан Александров, Мартин Ангелов, Александър Батинков, Александър Марков и Велико Тушев, заеха 16-о място в отборните квалификации от Европейското първенство за мъже в столицата със сбор от 241.676 точки. Според регламента, първите 24 отбора се класират за Баку 2015.Отборите на Великобритания, Русия, Украйна, Беларус, Франция, Холандия, Германия и Румъния продължиха към финала на отборната надпревара, която е в събота. В квалификациите участваха 35 отбора.Великобритания в състав Сам Олдъм, Даниел Пурвис, Даниел Кийтингс, Кристиан Томас и Макс Уитлок събраха сбор от 267.076 точки и спечелиха квалификациите. На второ място е Русия с 264.304 точки, а на трето - Украйна с  261.277 точки.Утре европейското първенство продължава с многобоя при юношите, където ще стартира българският гимнастик Дейвид Хъдълстоун.