Ботев крачи към финал - холандец блесна с невероятна комбинация и гол от воле (видео+галерия)

Ботев (Пловдив) би с 3:1 Локомотив (София) в първи 1/2-финален мач от турнира за купата на България и по този начин взе солидна преднина преди реванша в "Надежда". Канарчетата поведоха с 3:0 след попадения на Феребори Доре, Луис Педро и автогол на Александър Бранеков, но две минути преди края Иво Иванов вкара за гостите и по този начин остави някакви минимални шансове на железничарите за втория сблъсък.Домакините започнаха по-активно в началото на двубоя и в първите минути играта се водеше изцяло в половината на гостите. В 11-та минута Иршак изведе добре Доре, но опасният шут на нападателя в последния момент бе блокиран от Ранжелович и топката излезе в корнер. Шест минути по-късно Анисе стреля с глава след центриране от корнер, но с чудесен рефлекс Митрев изби в корнер.В 25-та минута Румен Трифонов опита да изненада Стаховяк с удар от воле, но стреля в аут. Десет минути по-късно Вандер имаше добра възможност за стрелба, след като Ботев получи право да изпълни фаул на 18 метра почти фронтално пред противниковата врата, но стреля високо над напречната греда.В 38-та минута канарчетата стигнаха до първия си гол. Вандер попаде към Юнес Хамза, тунизиецът пусна с едно докосване към Феребори Доре, който елиминира Бранеков и от упор разстреля Митрев за 1:0 за Ботев.В 44-та минута Доре изпрати за втори път топката в мрежата на Локомотив, но голът бе отменен заради много спорна засада. Минута по-късно отлична пробив на Вандер по лявото крило завърши с пас към Хамза, който стреля по земя в долния ляв ъгъл на Митрев, но с невероятен рефлекс стражът на гостите изби в ъглов удар.В началото на втората част футболистите на Локомотив заиграха по-активно и на два пъти затрудниха отбраната на жълто-черните.Седем минути след почивката гостите от София имаха не лоша възможност да изравнят. Румен Трифонов стреля с левия крак, но Стаховяк улови.В 65-та минута червено-черните пропиляха ново положение. Маркиньос стреля от фаул, Стаховяк изби, но Бранеков се засуети и не успя да вкара при добавката, тъй като шутът му бе блокиран с шпагат от Веселин Минев. Малко след тази ситуация Станимир Стоилов извърши ключова смяна. На мястото на Вандер се появи Луис Педро, който бе главно действащо лице до края на двубоя.В 72-та минута той подхвана и завърши брилянтна атака на канарчетата. Холандецът направи двойно подаване с Минев, връщайки му топката с пета, от своя страна левият бек пусна към Хамза, таранът на домакините копна коженото кълбо към Педро, който вкара след шут от воле с левия крак, а изпълнението взриви трибуните в Коматево.В 78-та минута Хамза можеше да реализира трети гол, но изпусна сам срещу вратаря, стреляйки в аут.Това стори Александър Бранеков, който в 85-та минута си вкара автогол, засичайки центриране на Хамза отдясно.И когато срещата вървеше към класическа победа за Ботев дойде часът на Иво Иванов. Халфът на гостите пресече пас на Лукин, напредна през центъра на терена и след техничен шут от границата на наказателното поле вкара за 3:1, с което остави, макар и не много големи, шансове на Локомотив и за реванша в София.БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 3:11:0 Доре 382:0 Луис Педро 723:0 Бранеков 85 авт.3:1 Иво Иванов 88БОТЕВ (ПЛОВДИВ): Стаховяк, Христов, Лукин, Спрокел, Минев, Иршак, Анисе, Вандер (69-Луис Педро), Доре, Куертен (55-Огнянов), ХамзаЛОКОМОТИВ (СОФИЯ): Митрев, Ранджелович, Бранеков, Хаджиев, Трифонов, Иванов (90-Антон Славчев), Генов (80-Писаров), Том, Елтон, Маркиньос, ИлиевЖЪЛТИ КАРТОНИ: Минев, Анисе (Ботев Пд); Маркиньос, Хаджиев (Локо Сф)ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ТУКснимки: Емона Цончева, Sportal.bg