Ботев крачи към финал - холандец блесна с невероятна комбинация и гол от воле (видео+галерия)

Ботев (Пловдив) би с 3:1 Локомотив (София) в първи 1/2-финален мач от турнира за купата на България и по този начин взе солидна преднина преди реванша в "Надежда". Канарчетата поведоха с 3:0 след попадения на Феребори Доре, Луис Педро и автогол на Александър Бранеков, но две минути преди края Иво Иванов вкара за гостите и по този начин остави някакви минимални шансове на железничарите за втория сблъсък.

Домакините започнаха по-активно в началото на двубоя и в първите минути играта се водеше изцяло в половината на гостите. В 11-та минута Иршак изведе добре Доре, но опасният шут на нападателя в последния момент бе блокиран от Ранжелович и топката излезе в корнер.

Шест минути по-късно Анисе стреля с глава след центриране от корнер, но с чудесен рефлекс Митрев изби в корнер.

В 25-та минута Румен Трифонов опита да изненада Стаховяк с удар от воле, но стреля в аут.

Ботев (Пд) - Локомотив (Сф)

Десет минути по-късно Вандер имаше добра възможност за стрелба, след като Ботев получи право да изпълни фаул на 18 метра почти фронтално пред противниковата врата, но стреля високо над напречната греда.

В 38-та минута канарчетата стигнаха до първия си гол. Вандер попаде към Юнес Хамза, тунизиецът пусна с едно докосване към Феребори Доре, който елиминира Бранеков и от упор разстреля Митрев за 1:0 за Ботев.

В 44-та минута Доре изпрати за втори път топката в мрежата на Локомотив, но голът бе отменен заради много спорна засада. Минута по-късно отлична пробив на Вандер по лявото крило завърши с пас към Хамза, който стреля по земя в долния ляв ъгъл на Митрев, но с невероятен рефлекс стражът на гостите изби в ъглов удар.

В началото на втората част футболистите на Локомотив заиграха по-активно и на два пъти затрудниха отбраната на жълто-черните.

Седем минути след почивката гостите от София имаха не лоша възможност да изравнят. Румен Трифонов стреля с левия крак, но Стаховяк улови.

В 65-та минута червено-черните пропиляха ново положение. Маркиньос стреля от фаул, Стаховяк изби, но Бранеков се засуети и не успя да вкара при добавката, тъй като шутът му бе блокиран с шпагат от Веселин Минев.

Малко след тази ситуация Станимир Стоилов извърши ключова смяна. На мястото на Вандер се появи Луис Педро, който бе главно действащо лице до края на двубоя.

В 72-та минута той подхвана и завърши брилянтна атака на канарчетата. Холандецът направи двойно подаване с Минев, връщайки му топката с пета, от своя страна левият бек пусна към Хамза, таранът на домакините копна коженото кълбо към Педро, който вкара след шут от воле с левия крак, а изпълнението взриви трибуните в Коматево.

В 78-та минута Хамза можеше да реализира трети гол, но изпусна сам срещу вратаря, стреляйки в аут.

Това стори Александър Бранеков, който в 85-та минута си вкара автогол, засичайки центриране на Хамза отдясно.

И когато срещата вървеше към класическа победа за Ботев дойде часът на Иво Иванов. Халфът на гостите пресече пас на Лукин, напредна през центъра на терена и след техничен шут от границата на наказателното поле вкара за 3:1, с което остави, макар и не много големи, шансове на Локомотив и за реванша в София.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 3:1