Смут в Мюнхен: Байерн се издъни след слаб мач (видео + галерия)

Дни след спечелването на титлата и точно преди гостуването на Манчестър Юнайтед в Шампионската лига Байерн (Мюнхен) профука два гола аванс и изненадващо завърши 3:3 с Хофенхайм у дома в среща от 28-ия кръг на Бундеслигата. Гостите поведоха чрез Антони Модест (23'), но след това в рамките на само девет минути Клаудио Писаро (31', 40') и Джердан Шакири (34') дадоха солиден аванс на домакините. Минута преди последния сигнал за първата част Сеад Салихович вкара втори гол за Хофе от фаул, а в 75-ата минута Роберто Фирмино заби третия гол, с което изненадата стана факт.Баварците направиха един от най-слабите си мачове през сезона и дори трябва да благодарят на резервния си вратар Том Щарке, че не загубиха. Така те не успяха да запишат 20-а поредна победа в Бундеслигата. За последно мюнхенци не бяха печелили за първенство на 5 октомври 2013 години - 1:1 с Байер (Леверкузен). Очаквано треньорът Джосеп Гуардиола реши да даде почивка на голяма част от титулярите си, като предпочете да запази силите им за двубоя на "Олд Трафорд" във вторник. Ариен Робен, Томас Мюлер, Филип Лаам, Марио Манджукич, Мануел Нойер, Дейвид Алаба и Хавиер Мартинес бяха записани сред резервите, а от първата минута започнаха резервният вратар Том Щарке, Даниел ван Буйтен, Диего Контенто и Клаудио Писаро. В 25-ата минута обаче Тиаго Алкантара получи контузия и беше заменен от Лаам.За днес Пеп избра постройка 4-2-3-1, след като в шампионската среща с Херта (Берлин) използва 4-3-3.Домакините излязоха да загряват със специални шампионски фланелки и допълнително вдигнаха настроението на феновете си на "Алианц Арена". Запалянковците бяха изпълнили стадиона до последната седалка, за да приветстват първенците.Дали заради отпускане, или заради нещо друго, но играчите на Байерн не започнаха добре. В 5-ата минута те поискаха дузпа за игра с ръка на Андреас Бек. В 10-ата минута Ван Буйтен беше напът да направи голям гаф, като подари топката на Фирмино, но Щарке успя да изрита. Тази неубедителна намеса на бранителя подсказа за това какъв хаос предстоеше да наблюдаваме в защитната линия на домакините. В 23-ата минута стадионът замлъкна, след като иначе тромавият Модесте надхитри отбраната в червено и излезе сам срещу Щарке, като след добавка на таблото светна "0:1".Това видимо стресна баварците и те веднага се хвърлиха да атакуват. В 27-ата минута Писаро стреля опасно, но стражът Йенс Граал отрази. Четири минути по-късно обаче вратарят се оказа безпомощен след удар на перуанеца с глава - 1:1. Докато футболистите на Хофе се осъзнаят, Писаро върна на Шакири за асистенцията за първия гол и Байерн вече водеше с 2:1. Това обаче не беше всичко в тези силни за домакините минути. В 40-ата минута Писаро заби за 3:1 след контраатака и точен пас на Франк Рибери. Малко преди третото попадение ветеранът в атака изпусна още веднъж, когато се озова очи в очи с Граал. Логично тук всички решиха, че сблъсъкът е решен и дори се задава нова голова буря. Да, ама не… Минута преди последния съдийски сигнал за тази първа част Сеад Салихович изпълни прецизно пряк-свободен удар и се възползва от единствената грешка на героя Щарке днес, реализирайки за 2:3.На почивката Гуардиола смени Гьотце с Марио Манджукич и като че ли тази смяна не се оказа удачна. Байерн загуби ключове халф, което даде възможност на гостите да овладеят средата. Почти през цялото второ полувреме се редяха положение след положение пред Щарке. В рамките на няколко секунди в 53-ата минута 33-годишният страж спаси два гола. По-късно той изби и изстрел на Яник Вестергаард с глава.В 75-ата минута обаче вече нищо не можеше да спаси домакините. Данте и Ван Буйтен отново проспаха подаване зад гърба им и Фирмино майсторски вкара за 3:3. Пеп веднага вкара Робен на пожар и точно холандецът се превърна в грешник, след като в 87-ата минута беше изведен сам срещу Граал, но не успя да го преодолее.Това не беше всичко в срещата. Буквално в ответната атака Щарке пак трябваше да прави чудеса, парирайки удар на Тарик Елиунуси. Резервата на Нойер показа класа и в последната минута, когато предотврати сензацията, парирайки изстрел на Себастиан Руди.Независимо неочаквания резултат, запалянковците изпратиха домакините с овации. На трибуните след известно отсъствие се появи доскорошният президент на Байерн Ули Хьонес, който след Великден влиза в затвора. Иначе баварците ще получат титлата си при последното си домакинство за сезона на 11 май срещу Щутгарт. Сега на Байерн предстоят два далеч по-важни двубоя с Манчестър Юнайтед от четвъртфиналите в ШЛ. Срещите са на 1 и 9 април, а между тях - на 5 април, отборът гостува на баварския си съсед Аугсбург.Хофе от своя страна не играе за нищо, като е в "златната" среда.СТАТИСТИКАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ