Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) /Почивка/

Дълбока резерва е най-ефективният голмайстор на Байерн

Макар вчера Байерн (Мюнхен) да записа изненадващо равенство срещу Хофенхайм (3:3), тимът продължи серията си да бележи поне по два гола на мач. За 28 кръга шампионите на Германия са реализирали цели 82 попадения. За сравнение, втори по този показател са играчите на Хофе с 63 точни изстрела. Начело сред всички реализатори в Бундеслигата е Марио Манджукич, който до момента е забил 17 гола в мачовете на баварците. Интересното е обаче, че нито хърватинът, нито някой от другите суперзвезди в селекцията на Джосеп Гуардиола е №1 по ефективност в клуба в мачовете за първенство. Начело в импровизираната класация е ветеранът Клаудио Писаро, който е твърда резерва. Той има 5 попадения в едва 398 минути на терена, което прави гол средно на 80 минути. Своите 17 успешни завършващи удара Манджукич е регистрирал в 1754 игрови минути, което е веднъж средно на 103 минути. Трети по ефективност е Джердан Шакири с гол на всеки 122 минути. Следват Ариен Робен (136 мин.), Томас Мюлер (151 мин.), Франк Рибери (157 мин.) и др.

Писаро вкара два от головете си вчера в срещата с Хофенхайм, като изненадващо остана на терена през целия мач. Обикновено Гуардиола не го държи толкова дълго на терена, но сега треньорът искаше да запази силите на основните си футболисти за предстоящото гостуване на Манчестър Юнайтед във вторник.

Байерн (Мюнхен) - Хофенхайм 3:3

"В края на мача имах схващания навсякъде", оплака се 35-годишният Писаро. Неговият договор с Байерн изтича в края на сезона, като от клуба обявиха, че ще вземат решение дали да го подновят едва след последния мач. Същото важи и за другия ветеран Даниел ван Буйтен.