Попето и Кубан започнаха с 0:0, дебютът на Манолев се отлага

Ростов и Кубан завършиха 0:0 в последен мач от 20-ия кръг на Премиер лигата. Ивелин Попов беше титуляр за гостите и игра на любимата си позиция зад нападателя, а Станислав Манолев не попадна в групата, защото още не е картотекиран. Срещата на "Олимп-2" беше равностойна и съперниците заслужено си поделиха по една точка.Двата отбора влязоха в мача от еднакви изходни позиции и имаха нужда от задължителна победа, за да продължат борбата си за място в "зона Европа". Домакините започнаха с очакван състав, от който липсваше само продаденият на Локомотив (Москва) Александър Шешуков. Промените в Кубан бяха повече. От тима си тръгнаха Джибрил Сисе, Артьом Фидлер, Давид Цораев и Алексей Козлов, а най-стойностното ново попълнение - Станислав Манолев, не попадна в групата за двубоя.Първото голово положение създадоха гостите. Виталий Дяков сгреши и позволи на Георге Букур да излезе очи в очи със Стипе Плетикоса, но хърватският национал спаси. Ростов отговори със силен удар на Артьом Дзюба, попаднал правов ръцете на Александър Беленов. Домакините ставаха все по-напористи и Азим Фатулаев стреля мощно от границата на наказателното поле, но топката мина покрай вратата. В състава на Кубан най-активен беше левият бек Лоренцо Мелгарехо, но неговите центрирания не бяха проблем за снажните централни бранители на "жълтите".В първите минути след почивката Ивелин Попов центрира към Максим Жавнерчик, но той едва не прехвърли стадиона. Краснодарци действаха прибрано и разчитаха на дълги пасове към Букур и Ивелин Попов, но тази тактика не им носеше успех и постепенно Ростов взе инициативата. Жано Ананидзе и Тимофей Калачов овладяха средата на терена, а удар на Канга Гелор за малко да изненада Беленов. В 61-ата минута гостите получиха фаул около границата на наказателното поле и Мелгарехо беше много близо до откриване на резултата, но топката профуча на сантиметри от левия страничен стълб. Последваха опасни удари на Калачов и Дзюба от Ростов. Двамата треньори Миодраг Божович и Виктор Гончаренко явно бяха доволни от футболистите си и предприеха смени чак в последните десет минути. В тях Ростов можеше да изтръгне победата, но силен удар от фаул на Дяков беше отразен от безпогрешния днес Беленов. Буквално в края на мача Мелгарехо си изкара глупав втори жълт картон и беше изгонен, а заради наказанието ще пропусне предстоящото домакинство на Динамо (Москва). МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕГОЛМАЙСТОРИПРОГРАМА