Попето и Кубан започнаха с 0:0, дебютът на Манолев се отлага

Ростов и Кубан завършиха 0:0 в последен мач от 20-ия кръг на Премиер лигата. Ивелин Попов беше титуляр за гостите и игра на любимата си позиция зад нападателя, а Станислав Манолев не попадна в групата, защото още не е картотекиран. Срещата на "Олимп-2" беше равностойна и съперниците заслужено си поделиха по една точка.

Двата отбора влязоха в мача от еднакви изходни позиции и имаха нужда от задължителна победа, за да продължат борбата си за място в "зона Европа". Домакините започнаха с очакван състав, от който липсваше само продаденият
на Локомотив (Москва) Александър Шешуков. Промените в Кубан бяха повече. От тима си тръгнаха Джибрил Сисе, Артьом Фидлер, Давид Цораев и Алексей Козлов, а най-стойностното ново попълнение - Станислав Манолев, не попадна в групата за двубоя.

Първото голово положение създадоха гостите. Виталий Дяков сгреши и позволи на Георге Букур да излезе очи в очи със Стипе Плетикоса, но хърватският национал спаси. Ростов отговори със силен удар на Артьом Дзюба, попаднал правов ръцете на Александър Беленов. Домакините ставаха все по-напористи и Азим Фатулаев стреля мощно от границата на наказателното поле, но топката мина покрай вратата. В състава на Кубан най-активен беше левият бек Лоренцо Мелгарехо, но неговите центрирания не бяха проблем за снажните централни бранители на "жълтите".

В първите минути след почивката Ивелин Попов центрира към Максим Жавнерчик, но той едва не прехвърли стадиона. Краснодарци действаха прибрано и разчитаха на дълги пасове към Букур и Ивелин Попов, но тази тактика не им носеше успех и постепенно Ростов взе инициативата. Жано Ананидзе и Тимофей Калачов овладяха средата на терена, а удар на Канга Гелор за малко да изненада Беленов.

В 61-ата минута гостите получиха фаул около границата на наказателното поле и Мелгарехо беше много близо до откриване на резултата, но топката профуча на сантиметри от левия страничен стълб. Последваха опасни удари на Калачов и Дзюба от Ростов.

Двамата треньори Миодраг Божович и Виктор Гончаренко явно бяха доволни от футболистите си и предприеха смени чак в последните десет минути. В тях Ростов можеше да изтръгне победата, но силен удар от фаул на Дяков беше отразен от безпогрешния днес Беленов. Буквално в края на мача Мелгарехо си изкара глупав втори жълт картон и беше изгонен, а заради наказанието ще пропусне предстоящото домакинство на Динамо (Москва).