Чудото е на път да се случи - Амкар повали и Зенит, Пеев с асистенция (видео)

Преди месец спасението изглеждаше като невъзможна мисия за Амкар, но кръг преди края на сезона отборът от Перм почти постигна целта си. Днес "червено-черните" надвиха с 1:0 шампиона Зенит, а Георги Пеев асистира за попадението на Александър Коломейцев.С три победи и две равенства в последните си пет мача, Амкар се отлепи от дъното на класирането и заема 11-о място с 31 точки. Ако Урал и Уфа загубят мачовете си от 28-и кръг, тимът на Гаджи Гаджиев ще може още този уикенд да отпразнува оставането си в Премиер лигата.След като и на теория си гарантираха титлата още преди седмица, питерци изиграха двубоя в Перм без никакво напрежение. Старши треньорът Андре Вилаш-Боаш даде почивка на вратаря Юрий Лодигин, а вместо него като титуляр за първи път през сезона се появи ветеранът Вячеслав Малафеев. В състава го нямаше и португалският национал Дани, което освободи място за Анатолий Тимошчук. В предни позиции започнаха Хълк и Хосе Саломон Рондон.За Амкар обаче мачът имаше огромно значение. Захари Сираков този път остана на пейката, но Георги Пеев и Петър Занев бяха в стартовия състав. Атаката на домакините се водеше от Александър Прудников, а от втора позиция му помагаше Коломейцев.Началните минути бяха равностойни, но после си пролича по-голямата амбиция на Амкар да стигне до трите точки. В средата на полувремето Фегор Огуде подаде на Януш Гол, но той в последния момент беше блокиран от Есекиел Гарай. Последва силен шут на Тимошчук, избит в корнер от стража на домакините Роман Герус. В 35-ата минута Герус на два пъти спаси вратата си след изстрели на Рондон и Доменико Кришито. Малко по-късно домакините получиха фаул около границата на наказателното поле. Пеев се засили, но вместо да шутира, подаде на Коломейцев, който с перфектно насочен удар изненада Малафеев - 1:0.В 52-ата минута Занев центрира остро към Сергей Баланович, който засече топката с пета, но я прати в аут. В ответната атака Олег Шатов нацели гредата след пас на Рондон. Вила-Боаш засили атаката с пускането на Андрей Аршавин вместо десния бек Александър Анюков. В 66-ата минута Пеев също напусна терена, заменен от Бранко Йовичич.В края на мача Зенит доминираше, но пропуски на Аршавин и друга резерва - Александър Кержаков, попречиха на отбора да изравни. Това бе едва трета загуба за сезона за питерци, които в последния кръг ще приемат носителя на Купата на Русия Локомотив (Москва). Амкар пък гостува на Спартак (Москва).МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕГОЛМАЙСТОРИПРОГРАМА