Зенит е шампион на Русия! (видео)

Зенит (Санкт Петербург) спечели петата си шампионска титла (една на СССР и четири на Русия) с равенство 1:1 с Уфа два кръга преди края на първенството. Зенит има вече 64 точки - с 8 пред втория ЦСКА (Москва) и с 9 на Краснодар, който е трети, но има и мач по-малко. "Небесносините" напълно заслужено печелят шампионата за първи път след 2012 година, след като доминираха през целия сезон. Така стратегията им да харчат големи пари за големи попълнения даде резултат и те ще имат шанса да опитат късмета си отново в Шампионската лига.

Един от тези скъпи играчи - бразилецът Хълк, отбеляза днешното попадение след чудесно изпълнение на фаул в 32-ата минута. За него това е 15-о попадение през сезона, който дойде от Порто през 2012 година за 60 милиона евро и по всичко личи, че ще стане и голмайстор на първенството. Харис Хаджич в края на мача с удар с глава изравни резултата, спирайки за малко партито на стадион "Петровский".

Така или иначе феновете на Зенит маршируваха по пътя до стадиона с песни, транспаранти и димки. Купата обаче ще бъде връчена на по-късен етап. Това ще стане на 30-и май, когато е и последната среща на отбора като домакин - с Локомотив (Москва). С днешната си победа Зенит регистрира серия от 13 мача без поражение, а на своя стадион - 11. Вратарят Вячеслав Малафеев и защитниците Александър Анюков и Николас Ломбертс стават шампиони за четвърти път, а още петима играчи - за трети. След края на мача стана ясно, че ръководството на клуба от следващия сезон ще сложи една звезда върху емблемата заради петте спечелени титли.