Спартак (М) отново стана за смях (видео)

Още веднъж този сезон Спартак (Москва) разочарова феновете си. Столичният гранд загуби с 1:2 у дома от борещия се за оцеляване Уфа и допусна трето поредно поражение в Премиер лигата. Всички голове паднаха преди почивката. Игор Пауревич и Дмитрий Стоцкий се разписаха за гостите, а за Спартак точен беше Вячеслав Кротов.

Спартак отдавна загуби шансове да се класира за евротурнирите и доиграва сезона. На всичкото отгоре, през седмицата се разбра, че президентът на клуба Леонид Федун смята да напусне поста си. В тази обстановка и предвид факта, че доста от футболистите вече си търсят нови отбори беше ясно, че "червено-белите" едва ли ще играят на максимума на възможностите си. Старши треньорът Мурат Якин заложи в предни позиции на младоците Денис Давидов и Вячеслав Кротов, като за пореден път пренебрегна Юра Мовсисян. На вратата пък застана Антон Митрюшкин вместо капитана Артьом Ребров.

За Уфа двубоят на "Откритие Арена" беше шанс да се измъкне от зоната на изпадащите. Трите точки бяха още по-необходими на гостите след победите по-рано днес на Амкар и Торпедо (Москва).

Първото положение за Уфа пропусна бившият халф на ЦСКА Марсиньо, а домакините отговориха с опасен изстрел на Куинси Промес. В 17-ата минута Давидов се освободи технично в наказателното поле, но шутира над вратата. В 21-ата минута след едно центриране топката се озова в краката на Пауревич и той с хубав удар откри резултата.

Малко по-късно Спартак изравни след скоростна комбинация, започнала от Денис Глушаков. Той изведе на фланга Дмитрий Комбаров, който центрира към свободния Кротов и за него не бе трудно да опъне мрежата.

В следващите минути домакините притиснаха съперника и на два пъти Комбаров беше близо до втори гол във вратата на Давид Юрченко. В 40-ата минута футболистите на Уфа направиха много добра контра и отново излязоха напред в резултата. Влезлият като резерва Харис Ханджич се измъкна от Сергей Паршивлюк и намери Дмитрий Стоцкий, който матира Митрюшкин.

Хаотичният натиск на Спартак през второто полувреме не доведе до никакви сериозни положения през вратата на Юрченко и феновете на домакините си тръгнаха разочаровани, а Уфа значително увеличи шансовете си за спасение. В последния кръг Уфа приема Рубин, а Спартак е домакин на Амкар.