Локо Пд се спаси, изпадащите са ясни (видео)

Отборът на Локомотив (Пловдив) и през следващия сезон ще се състезава в елита на българския футбол. "Смърфовете" се спасиха от изпадане след победа с 4:0 над Хасково. Попаденията реализираха Мартин Камбуров (18), Дани Кики (31), Спас Делев (33) и Ласиман (90). По този начин три кръга преди края на шампионата Локомотив се откъсна на девет точки от Марек и си осигури оставане в "А" група, тъй като е с по-добри показатели. Изпадащите тимове също са ясни. Това са Марек и Хасково.Двубоят стартира с опасна ситуация пред вратата на гостите. В 10-ата минута Спас Делев имаше възможност да се разпише, но силният му изстрел с левия крак профуча на сантиметри от гредата.Първото попадение реализира Мартин Камбуров в 18-ата минута отблизо с глава, след асистенция на Бирсент Карагерен.В 29-ата минута Димитър Алексиев направи непростим пропуск. Григор Долапчиев проби отдясно и сложи топката на крака на партньора се в нападение, който от 2-3 матра уцели горната греда.В 31-ата минута Дани Кики покачи на 2:0 и осигури комфортна преднина на своя тим. Камбуров излезе сам срещу вратаря, но предпочете да подаде към своя съотборник, който не остави шанс на стража на гостите Николай Банков.Две минути по-късно Спас Делев окончателно сложи точка на спора с отбелязан гол на празна врата за 3:0.  В 40-ата минута Алексиев не успя да се възползва от подарък на вратаря на домакините Теодор Скорчев, който не успя да улови кълбото и то попадна право в нападателя, който от чиста позиция отново не успя да отбележи.В самия край на първата част Камбуров бе изведен от Делев сам срещу вратаря, но стреля право в тялото му и резултатът остана непроменен.През втората част головите положение бяха далеч по-малко. В 58-ата минута Камбуров съвсем спокойно можеше да запише името си за втори път сред голмайсторите, но от чиста позиция шутира право в обсега на стража на гостите.В 86-ата минута влезлия като резерва Ласиман пропусна от няколко метра с глава, след скоростна атака и прецизно центриране отляво.В 90-ата минута Ласиман все пак се реваншира и с удар с вътрешната част на ходилото оформи крайното - 4:0.ЛОКО ПД - ХАСКОВО 4:01:0 Камбуров 182:0 Кики 313:0 Делев 334:0 Ласиман 90