Локо Пд се спаси, изпадащите са ясни (видео)

Отборът на Локомотив (Пловдив) и през следващия сезон ще се състезава в елита на българския футбол. "Смърфовете" се спасиха от изпадане след победа с 4:0 над Хасково. Попаденията реализираха Мартин Камбуров (18), Дани Кики (31), Спас Делев (33) и Ласиман (90).

По този начин три кръга преди края на шампионата Локомотив се откъсна на девет точки от Марек и си осигури оставане в "А" група, тъй като е с по-добри показатели. Изпадащите тимове също са ясни. Това са Марек и Хасково.

Двубоят стартира с опасна ситуация пред вратата на гостите. В 10-ата минута Спас Делев имаше възможност да се разпише, но силният му изстрел с левия крак профуча на сантиметри от гредата.

Първото попадение реализира Мартин Камбуров в 18-ата минута отблизо с глава, след асистенция на Бирсент Карагерен.

В 29-ата минута Димитър Алексиев направи непростим пропуск. Григор Долапчиев проби отдясно и сложи топката на крака на партньора се в нападение, който от 2-3 матра уцели горната греда.

В 31-ата минута Дани Кики покачи на 2:0 и осигури комфортна преднина на своя тим. Камбуров излезе сам срещу вратаря, но предпочете да подаде към своя съотборник, който не остави шанс на стража на гостите Николай Банков.

Две минути по-късно Спас Делев окончателно сложи точка на спора с отбелязан гол на празна врата за 3:0.

В 40-ата минута Алексиев не успя да се възползва от подарък на вратаря на домакините Теодор Скорчев, който не успя да улови кълбото и то попадна право в нападателя, който от чиста позиция отново не успя да отбележи.

В самия край на първата част Камбуров бе изведен от Делев сам срещу вратаря, но стреля право в тялото му и резултатът остана непроменен.

През втората част головите положение бяха далеч по-малко. В 58-ата минута Камбуров съвсем спокойно можеше да запише името си за втори път сред голмайсторите, но от чиста позиция шутира право в обсега на стража на гостите.

В 86-ата минута влезлия като резерва Ласиман пропусна от няколко метра с глава, след скоростна атака и прецизно центриране отляво.

В 90-ата минута Ласиман все пак се реваншира и с удар с вътрешната част на ходилото оформи крайното - 4:0.

ЛОКО ПД - ХАСКОВО 4:0

1:0 Камбуров 18