Гинган ще играе в Лига 1 и догодина

Отборът на Гинган ще играе в Лига 1 и през следващия сезон, след като днес победи с 2:0 Реймс в мач от 35-ия кръг на френския шампионат и така на теория вече няма как да изпадне. Клаудио Бовю откри в средата на второто полувреме, а Кристоф Маднан оформи крайното 2:0 в последните минути на срещата. Така Гинган събра 46 точки в актива си и заема десето място. Реймс пък ще трябва да се бори със зъби и нокти за спасението, след като е само на една точка над опасната зона. Ница и Каен завършиха 1:1 в друга битка за спасение. Гостите от Нормандия откриха резултата с гол на Никола Бенезет, но Карлос Едуардо изравни още преди почивката. Ница заема 13-о място с 42 точки, като спасението на теория е само на една точка разстояние. Каен пък е с три по-малко и опасната зона е само на две точки. Без гол завършиха мачовете Лориен - Бордо и Монпелие - Рен.