Ювентус се откъсна на 14 точки пред Рома

Шампионът Ювентус се откъсна на 14 точки пред преследвача Рома във временното класиране на Серия А, след като постигна трудна победа с 1:0 при гостуването си на Палермо в среща от 27-ия кръг. В герой за "бианконерите" се превърна младият испански нападател Алваро Мората. Той влезе като резерва в 60-ата минута на мястото на Фернандо Йоренте и само 10 по-късно се разписа със страхотен гол от границата на наказателното поле. Мората овладя майсторски топката пред пеналта, финтира бранител на Палермо, рязко смени посоката и със силен удар намери далечния ъгъл на вратата на домакините, пазена от Стефано Сорентино. Палермо пробва да върне гола, като усили натиска върху гостите в заключителните минути, но не постигна успех. Българският национал Ивайло Чочев беше оставен сред резервите на домакините и не се появи в игра.Иначе мачът, особено първите 45 минути, не показа почти никакви футболни достойнства. Играта се водеше в средата на терена, като и двата отбора не предприемаха големи рискове. За "Старата госпожа" двубоят в Сицилия беше генерална репетиция за гостуването на Борусия (Дортмунд) от Шампионската лига.Така Ювентус събра 64 точки, докато Рома има 50. В неделя, 15 март, "вълците" приемат в изключително тежък двубой отбора на Сампдория.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ