Порто разстреля Базел с четири торпеда (видео)

Отборът на Порто се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига, след като разби с 4:0 Базел във втория мач от осминафиналите на надпреварата. В първия двубой в Швейцария двата тима завършиха 1:1 и така с общ резултат 5:1 "драконите" продължават безпроблемно напред. Всички попадения днес бяха вкарани с удари извън наказателното поле. Португалците показаха много точен мерник от далечно разстояние и отчаяха вратаря на гостите Томаш Ваклик. Автори на попаденията бяха Ясин Брахими, Ектор Ерера, Каземиро и Венсан Абубакар.Резултатът бе открит от домакините още в 13-ата минута. Тогава Брахими изпълни отлично пряк-свободен удар от границата на наказателното поле и реализира. В 20-ата минута се получи неприятен инцидент. Данило от Порто се сблъска със съотборник и за известно време изгуби съзнание. Скоро бранителят се върна на себе си, но бе изнесен на носилка и заменен принудително. До края на полувремето Порто контролираше събитията на терена и не допускаше опасности пред вратата си. Гостите пък не показаха, че имат идеи как да стигнат до чиста ситуация за гол.В началото на второто полувреме португалците стигнаха до втори гол във вратата на съперника. Брахими се справи с двама защитници и намери непокрит Ерера, който с техничен удар от границата на наказателното поле удвои.В 56-ата минута резултатът стана 3:0 в полза на Порто. Каземиро изпълни по страхотен начин пряк-свободен удар от близо 30 метра, който не остави шансове на вратаря на Базел Ваклик.В 74-ата минута падна и четвърти гол в полза на домакините. Абубакар стана поредният играч, който разстреля вратаря на Базел. Шутът му от около 23 метра нямаше как да бъде спрян от стража на швейцарците.В самия край на мача Базел остана и с човек по-малко, след като ветеранът Валтер Самуел получи втори жълт картон и трябваше да напусне терена малко преди съотборниците си.По този начин съвсем заслужено Порто продължава напред към четвъртфиналите. Португалците показаха и в двата мача, че са по-класният отбор и след като пропуснаха победата в срещата в Швейцария, днес се реваншираха по убедителен начин. СТАТИСТИКАМИНУТА ПО МИНУТА