КПР дочака първа победа като гост и изплува на повърхността (видео)

Куинс Парк Рейджърс постигна първа победа като гост през този сезон, надделявайки с 2:0 над Съндърланд на "Стейдиъм ъф Лайт". Лирой Фер (17') и Боби Замора (45') вкараха двата гола до почивката, а благодарение на успеха лондончани се измъкнаха от зоната на изпадащите и вече са над чертата.Конър Уикъм се завърна за Съндърланд, но "черните котки" бяха без контузените Лий Катърмол и Джак Родуел. Големият отсъстващ за КПР беше голмайсторът на тима Чарли Остин. Двубоят започна перфектно за гостите, които в 17-ата минута излязоха напред в резултата, след като Лирой Фер засече с глава добро центриране на Филипс отдясно. Малко по-късно Фер можеше да удвои, но негов изстрел срещна гредата. Последва пропуск на Дефоу, а в 35-ата минута Робърт Грийн спаси Куинс Парк от изравнителен гол, избивайки голов изстрел с глава на Уикъм. В самия края на първото полувреме лондончани нанесоха втори удар. Отново Филипс центрира отдясно, а Боби Замора вкара великолепен гол за 0:2. След почивката Робърт Грийн се намеси решаващо след удар на Рики Алварес, но като цяло домакините нямаха ден и закономерно загубиха двубоя. КПР е над зоната на изпадащите с 22 точки, колкото има и Астън Вила. Съндърланд е 14-и с 24 пункта.СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУК!РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!КЛАСИРАНЕ ТУК!