Силен Цецо Соколов с 18 точки! Халкбанк даде гейм на Белогорие в плейофите на ШЛ (ГАЛЕРИЯ)

Волейболният национал Цветан Соколов и неговият турски тим Халкбанк (Анкара) тръгнаха отлично в плейофите на Шампионската лига. Цецо Соколов и компания надделяха у дома над победителя в най-престижния клубен турнир на Стария континент за 2014 година - руския гранд Белогорие (Белгород), с 3:1 (25:20, 20:25, 26:24, 28:26) в първи мач от Плейофи 12, игран тази вечер пред близо 3000 зрители в зала "Башкент". Втори съдия на срещата пък бе българинът Игнат Митев. Така волейболистите на Халкбанк са на крачка от това да вземат много сладък реванш от Белогорие за загубения финал на Шампионската лига през 2014 година с 1:3 в Анкара. Тогава Халкбанк, който бе воден от Радостин Стойчев, а капитан на тима бе Матей Казийски, взеха един гейм на руския гранд, но тимът на Генадий Шипулин стигна до титлата.  Мачът-реванш е следващия вторник (17 февруари) от 17,00 часа българско време в Истанбул. При нова победа момчетата на треньора Лоренцо Бернарди ще се класират за Плейофи 6, където ще срещнат победителя от двойката между друг руски гранд - Зенит (Казан), и италианския Копра (Пиаченца). От друга страна отборът на Белогорие трябва да гони задължителен успех с 3:0 или 3:1, за да стигне поне до т.нар. "златен" гейм. Цецо Соколов игра стабилно цял мач и стана втори по резултатност с 18 точки (2 блока, 1 ас и 48% ефективност в атака), а кубинският посрещач Османи Хуанторена заби още 20 точки (3 блока, 49% ефективност в атака и 24% перфектно посрещане) за ценната победа.  За настоящите европейски шампиони от Белогорие германският диагонал и национал Георг Гроцер (3 блока, 1 ас и 62% ефективност в атака) и звездата на тима Дмитрий Мусерский (4 блока, 4 аса и 57% ефективност в атака) реализираха съответно 22 и 21 точки, но и техните усилия не бяха достатъчни за успеха. ХАЛКБАНК (АНКАРА, ТУРЦИЯ) - БЕЛОГОРИЕ (БЕЛГОРОД, РУСИЯ) 3:1 (25:20, 20:25, 26:24, 28:26)ХАЛКБАНК: Улаш Къяк 2, ЦВЕТАН СОКОЛОВ 18, Османи Хуанторена 20, Михал Кубяк 7, Марчин Мозджонек 4, Емре Батур 3 - Нури Шахин-либеро (Абдулах Джам, Мико Еско 1, Ресул Текели 3)Старши-треньор: Лоренцо БернардиБЕЛОГОРИЕ: Драган Травица 1, Георг Гроцер 22, Тарас Хтей 3, Сергей Тетюхин 8, Дмитрий Мусерский 21, Артьом Смоляр 7 - Роман Брагин-либеро (Александър Косарев, Сергей Багрей, Максим Жигалов 1, Александър Богомолов, Дмитрий Илиних 5)Старши-треньор: Генадий Шипулин. СНИМКИ: CEV.LUГАЛЕРИЯ от мача ХАЛКБАНК - БЕЛОГОРИЕ 3:1 - ТУК!!!ПЪЛЕН ЗАПИС на мача ХАЛКБАНК - БЕЛОГОРИЕ 3:1 - ТУК!!!