Берое остави Спартак на дъното след луд мач с две продължения

Берое (Стара Загора) измъкна победата като гост на Спартак (Плевен), но се нуждаеше от две продължения, за да стигне до крайния успех с резултат 94:92. Редовните 40 минути на срещата в зала “Балканстрой” завършиха при резултат 67:67.Берое има 6 победи и 7 загуби, докато Спартак е с 0-12 и все още търси първи успех за сезона.Заралии бяха по-добрият отбор през първата четвърт и бяха напред в резултата през почти всичките 10 минути, а след техния край водеха с пет точки - 23:18.Спартак се събуди през втората част и след като изоставаше с пет точки постепенно заличи пасива си и стигна до пълен обрат. Плевенчани поведоах с 35:36 след тройка на Урош Величкович три минути преди почивката, а до полувремето увеличиха аванса си до 37:43 след като спечелиха тази четвърт с 13 точки.Играчите на Илия Станков бяха в лидерската позиция и през цялата трета част, а най-голямата разлика в тяхна полза бе седем точки - 44:51 шест минути преди нейния край. Момчетата на Любо Минчев все пак се доближиха до съперника и след 30 минути изоставаха с 53:55.Берое поведе с 60:57 в началото на четвъртата част, като последваха множество смени на водачеството, за да се стигне до 67:67 минута преди сирената след два успешни наказателни удара на Мичъл Картър. Веселин Георгиев имаше шанс да спечели мача за Спартак, но пропусна стрелба от средна дистанция.Гостите започнаха първото продължение ударно и се откъснаха на шест точки - 75:69, но Спартак отвърна с осем безответни точки за 75:77 минута преди изтичането на допълнителния период. В остващата минута двата тима не успяха да излъчат победител и след кошове на Величкович и наказателни удари на Георгиев и Петков, резултатът бе 79:79 след 45 минути.Във второто продължение съперниците си размениха водачеството общо шест пъти, а 14 секунди преди края отново имаше равенство - 92:92 след два наказателни удара на Васил Александров. Майк Блек обаче подпечата успеха на Берое с победен кош за 94:92 седем секунди преди сирената и заралии се поздравиха с победата.ДиУейн Джаксън вкара 33 точки и овладя 11 борби за победителите, Майк Блек остана с 13 точки, а Тихомир Желев, Венцислав Петков и Мичъл Картър вкараха по 11 точки всеки.За Спартак Крум Дойчинов впечатли с 27 точки, а Урош Величкович и Иван Тилев се отчетоха с по 14 точки.