Севиля докосва четвъртфиналите (видео)

Отборът на Севиля постигна победа с 2:1 като гост на Гранада в първи осминафинал от турнира за Купата на краля и е много близо до класиране за следващата фаза. Съставът, воден от Унай Емери, стигна до успеха с попадения на Жерард Деулофеу и Кевин Гамейро. Макар и без някои от основните си футболисти, андалусци доминираха на "Лос Карменес" и в началото на втората част вече имаха аванс от два гола, но в последните секунди домакините върнаха един гол чрез новото попълнение Лас Бангура.Севиля можеше да поведе още в 4-ата минута, но след центриране на Деулофеу и рикошет, топката "кацна" върху напречната греда. Преотстъпеният от Барселона нападател продължи да е много активен и негов силен удар беше спасен от стража на Гранада Роберто Фернандес. В 32-ата минута Гамейро стреля в гредата, защитниците на домакините не се ориентираха и притичалият Деолофеу откри резултата.В 53-ата минута самият Гамейро се разписа, довкарвайки топката отблизо след лошо изчистване от страна на футболист на Гранада. В края на двубоя привлеченият от Райо Валекано Бангура вкара почетното попадение за домакините с мощен шут, който не остави никакви шансове на Серхио Рико.ГРАНАДА - СЕВИЛЯ 1:20:1 Деулофеу (32)0:2 Гамейро (53)1:2 Бангура (90)МИНУТА ПО МИНУТА