Анахайм първи премина границата от 50 точки в НХЛ

Анахайм се наложи с 3:2 след продължение над Сан Хосе в дербито на кръга в Националната хокейна лига, а с тази победа Патоците събраха 51 точки и водят в класирането. Райън Кеслър вкара в 58-ата секунда на допълнителното време за Анахайм за победата. Рикард Рикел пък заби първия си гол през този сезон, извеждайки домакините напред в резултата. Гостите от Сан Хосе обърнаха до 1:2 чрез Мелкер Карлсон- също първи гол в НХЛ, и Джо Павелски при числено превъзходство. 3:16 минути преди края на ма ча Кам Фаулър изравни за 2:2.Датският вратар на победителите Фредерик Андерсен спаси 30 удара в мача, а Анахайм регистрира 9-а победа в последните 11 мача. Другият вратар в мача Анти Ниеми спаси 29 удара. Акулите от Сан Хосе са на 2-а позиция в Тихоокеанската дивизия с 43 точки.Лидерът на Изток- Питсбърг, пък отстъпи с 3:4 след дузпи на Флорида Пантърс, но остава на върха с 49 точки. При дузпите единствен се разписа Александър Барков. Той тръгна към вратаря Марк-Андре Фльори от ляво при седмото завъртане на дузпите, още веднъж се дръпна на ляво и по диагонала с една ръка вкара. Вратарят на домакините Роберто Луонго пък се разтегна и с ръкавица спаси удара при седмата дузпа.Джими Хейс вкара два гола за Пантерите в третия период на мача, а Ник Сполинг с рикошет и при числено превъзходство се разписа за 3:2 4:52 минути преди края. Но Евгений Малкин изравни 3:10 минути преди последната сирена. Другите два гола за гостите бяха дело на Патрик Хорнквист, който откри резултата в първата третина за 1:0, както и на Юси Йокинен в последната минута на втората част.Вашингтон продължи да трупа точки, а вратарят Брендън Холтби спаси 38 удара при победата над Отава с 2:1. Това е девети пореден мач на столичани, в който те взимат точки, а вече заемат 3-о място в дивизия Метрополитен. Джей Бийгъл и Никлас Бакстрьом вкараха головете в първите две части, като шведът направи 2:1 само 35 секунди след началото на частта. С това попадение той вече има 11 гола през тази година. Бийгъл пък откри резултата в 13:59 минута на мача. Ерик Кондра изравни за гостите от Отава.Нешвил продължава със силната си серия и размаза с 5:1 Калъмбъс като гост. Победата оставя Хищниците 2-и в Централната дивизия с 46 точки, само на 2 от лидера Чикаго. Крейг Смит се отличи с два гола, а вратарят Пека Рине отрази 30 шута, записвайки своята 22-а победа в НХЛ. Колин Уилсън се отличи с гол и пас, Сет Джоунс и Майк Фишър също бяха точни. Шведът Александер Венберг, който за първа година играе в НХЛ, отбеляза и дебютното си попадение в Северна Америка, което се оказа единствено за домакините.