Севиля се провали на "Санчес Писхуан"

Отборът на Севиля записа разочароващо 0:0 у дома срещу новака Ейбар в двубой от 15-ия кръг на Примера. Мачът беше доста скучен и предложи малко интересни моменти. Като цяло равенството беше най-справедливият резултат на "Рамон Санчес Писхуан". Тимът на Унай Емери запазва четвъртата си позиция. "Синьо-червените" от малкото баско градче са девети.В осмата минута Бето изби в корнер след изпълнение на Андер Капа. В 25-ата Диого Фигейраш опита далечен изстрел - доста неуспешно. В 42-ата португалският страж на "бяло-червените" направи двойно спасяване. Дерек Боатенг стреля от дъгата, а при добавката Федерико Пиовакари изпълни задна ножица от положение на засада.И през втората част играта не беше особено интригуваща. В 52-ата халфът на домакините Гжегож Криховяк стреля, топката се отклони от защитник и излезе в корнер. В 56-ата вратарят на баските Чаби Ирурета сбърка при избиването си, но след това се намеси добре при удара на Кевин Гамейро. Френският стрелец отстъпи място на по-техничния Денис Суарес в средата на полувремето. В 83-ата минута преотстъпеният от Барселона показа страхотни умения, излъга трима и пусна извеждащ пас към Карлос Бака, но сантиметри не достигнаха на колумбиеца. В 87-ата Суарес отправи опасен диагонален удар покрай гредата. В четвъртата добавена минута Стефан Мбиа пропусна да донесе победата, след като беше изпуснат и стреля опасно с глава, но покрай целта.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕСнимка: "Марка"