Лудогорец (U19) приключи ШЛ с нов разгромен резултат в Мадрид и голова разлика 0:27

Отборът на Реал Мадрид спечели категорично с 6:0 над гостуващия Лудогорец в среща от Юношеската Шампионска лига за футболисти до 19 години. Борха Майорал (7, 49 и 54), Серхио Молина (41 и 77) и Преслав Петров (90 - автогол) отбелязаха за "белите" в двубоя, игран стадион "Алфредо ди Стефано". Момчетата от Разград завършиха участието си в ШЛ с шест загуби и обща голова разлика 0:27. Тимът на Лудогорец, който игра предимно с футболисти под 18-годишна възраст, показа, че е далеч от нивото на европейските колоси.Домакините вкараха ранен гол след грешка в защитата на българите. В седмата минута Преслав Петров подари топката и Борха Майорал не остави шансове на Господинов. Нападателят на "лос меренгес" насочи вляво от вратаря с изстрел от 13 метра. Две минути по-късно Регулон нацели лявата греда на Господинов с хубав изстрел от 20 метра. Постепенно разградчани отблъснаха натиска на своя съперник и излязоха по-смело напред. Играта им в нападение се запомни с няколко корнера, при които не се създаде реална опасност. В края на първата част испанците отново стигнаха до чисти положения. В 40-ата минута Седрес стреля много опасно ниско по диагонала, но топката премина покрай гредата. Минута по-късно, след изпълнение на корнер, се създаде меле, никой не успя да изчисти и Серхио Молина реализира с глава от малкото наказателно поле - 2:0. В добавената минута преди почивката Александров получи много добра възможност за гол, но диагоналният му шут не беше достатъчно точен.Второто полувреме започна с нови ужасни мигове за Лудогорец. След по-малко от десет минути игра резултатът вече беше 4:0. В 49-ата минута Седрес проби и центрира в наказателното поле към Борха Майорал, който голмайсторски преодоля Господинов. В 54-ата Борха оформи своя хеттрик. Стрелецът получи топката, финтира съперник, навлезе в наказателното поле и насочи в мрежата от 14 метра. В 73-ата минута Дориан Бабунски, появил се малко по-рано на терена, получи шанс да се разпише с глава след корнер, но прати топката над гредата. В 77-ата Серхио Молина направи 5:0. В 86-ата минута българите получиха добра възможност за почетен гол в турнира, но беше маркирана засада. Минута по-късно Господинов се отличи с прекрасно спасяване след фалцов изстрел на Ласо. В добавеното време на мача Преслав Петров си отбеляза автогол в опит да спре головия пас.РЕАЛ МАДРИД (U19) - ЛУДОГОРЕЦ (U19) - 6:01:0 - Борха Майорал (7)2:0 - Серхио Молина (41)3:0 - Борха Майорал (49)4:0 - Борха Майорал (54)5:0 - Серхио Молина (77)6:0 - Преслав Петров (90 - автогол)РЕАЛ МАДРИД: Давид Оливерос, Алваро Техеро (к), Филип Линхарт, Серхио Регуилон, Хавиер Санчес, Серхио Молина, Борха Санчес, Хосе Карлос Ласо, Кристиян Седрес, Борха Майорал, Джак ХарпърЛУДОГОРЕЦ: Емил Господинов, Кристиян Джамов, Венцислав Керчев, Кристиян Михайлов, Александър Георгиев, Преслав Петров, Веселин Любомиров, Томас Цвятков, Олег Димитров (к), Мартин Кирилов, Денислав АлександровМИНУТА ПО МИНУТАГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО ТУКСнимка: Марин Маринов, Sportal.bg