Астън Вила удари Кристъл Палас за първа победа от девет мача (видео)

Астън Вила излъга Кристъл Палас с 1:0 като гост, слагайки край на серията си от девет поредни мача без победа в Премиър лийг. Единственото попадение реализира Кристиан Бентеке в 32-ата минута, когато отне топката от Скот Дан, проби мощно дълбоко в половината на домакините и с техничен удар в далечния ъгъл вкара първия си гол за сезона. Това бе и едва осмото попадение на бирмингамци от началото на кампанията. Домакините владееха повече топката, но така и не съумяваха да създават особено чисти положения пред вратата на Гузан. Вайман пък можеше да направи победата на Вила по-изразителна, но добра намеса на Сперони го лиши от попадение. Астън Вила е на 12-а позиция с 16 точки, докато Кристъл Палас остава на две точки от зоната на изпадащите.СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУК! РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК! КЛАСИРАНЕ ТУК!