Шалке си направи приятна разходка до Пелопонес, а Спарта до Никозия (видео)

Шалке 04 си направи приятна разходка до Южна Гърция в последния си мач от Група "К" на Лига Европа. Германците разбиха с 4:0 Астерас (Триполис) и приключват на върха на класирането. Ерик Максим Чупо-Мотинг отбеляза две от попаденията, докато другите голове бяха дело на Франко Ди Санто и Макс Майер. Шалке не остави никакви съмнения, че е по-класният тим и можеше да отбележи и още голове на полуостров Пелопонес. В другия мач от групата Спарта (Прага) също затвърди впечателенията, че заслужава да продължи напред в надпреврата и победи с 3:1 като гост АПОЕЛ (Никозия). Кипърците поведоха в резултата още в шестата минута с попадение на Фернандо Кавенаги, но през втората част чехите наложиха волята си. Първо Лукаш Юлиш изравни, а след това това ветеранът Давид Лафата с два гола донесе успеха на Спарта. По този начин Шалке финишира с 14 точки, докато Спарта е две по-малко. Двата отбора очакват жребия, за да разберат кои ще са съперниците им за елиминационната фаза. Астерас и АПОЕЛ пък отпадат закономерно с със съответно четири и три точки.АПОЕЛ - Спарта (П) 1:31:0 Кавенаги (6)1:1 Юлис (63)1:2 Лафата (77)1:3 Лафата (87)МИНУТА ПО МИНУТААстерас - Шалке 04 0:40:1 Ди Санто (28)0:2 Чупо-Мотинг (37)0:3 Чупо-Мотинг (77)0:4 Майер (86)МИНУТА ПО МИНУТА