Астана на Мъри аут от Европа след четвърто реми

Воденият от българския треньор Станимир Стоилов тим на Астана отпадна от Шампионската лига и няма да продължи и в Лига Европа, след като остана на последното 4-о място в предварителна група С. Казахстанският тим се нуждаеше от задължителна победа като гост на Галатасарай в Истанбул, но единствено успя да стигне до равенство. Така в Лига Европа продължава Галатасарай, а в плейофите на Шампионската лига ще играят Атлетико Мадрид и Бенфика. Това обаче не променя чудесното впечатление, което остави Астана при дебютното си участие в най-комерсиалния клубен футболен турнир.Двубоят в Истанбул започна с очакван домакински натиск, но гостите от Казахстан можеха да стигнат до гол в 15-ата минуата, когато удар на Твумаси от ляво на вратата срещна напречната греда зад Муслера.Втората част започна с доста вяла игра от страна и на двата отбора. Първото положение еше пред вратата на гостите в 63-ата минута, когато удар с глава на Уесли Снайдер беше отразен от Ерич. В последвалата атака на Астана падна и първия гол. Шомко подаде на Патрик Твумаси, който сне сбърка и откри. Радостта на казахстанския тим обаче не продължи дълго. Отговорът на турците не закъсня и само две минути по-късно Селджук Инан изравни резултата. До края домакините бяха по-активни на терена, но Астана успешно се бранеше и опази равенството, което донесе нови 500 000 евро в касата на казахстанския тим. Общо от участието си в Европа през този сезон Астана спечели цели 16 милиона евро, което е доста сериозна сума.Галатасарай - Астана 1:10:1 - Твумаси (63)1:1 - Инан (65)Галатасарай: Муслера, Шеджу, Хакан Балта, Семих Кайя, Сабри Сариоглу, Ясин Езтекин, Селджук Инан, Снайдер, Олджан Адън, Подолски, Бурак Йылмаз;Астана: Ерич, Аничич, Илич, Постников, Шомко, Максимович, Кетевоама, Мужиков, Каняс, Твумаси, Кабананга.МИНУТА ПО МИНУТАГЛЕДАЙТЕ ТУК