PTC Bulgaria Open ще има нов шампион, световният №1 също е аут (галерия)

Защитаващият титлата си Шон Мърфи отпадна на четвъртфиналите на турнира по снукър от сериите РТС в София с награден фонд 125 хиляди долара. Англичанинът, световен шампион през 2005 година, загуби от двукратния световен първенец Марк Уилямс (Уелс) с 3:4 фрейма. Преди това на осминафиналите Уилямс се справи с победителя в София от 2013 година и четирикратен световен шампион Джон Хигинс (Шотландия) с 4:0. В спора за място на финала 40-годишният уелсец ще срещне северноирландеца Марк Алън, който елиминира англичанина Майк Дън също с 4:3. Както е известно, Алън победи и действащия световен шампион Стюърт Бингам (Англия) още във втория кръг с 4:3 фрейма.  Водачът в световната ранглиста и световен първенец през 2014 година Марк Селби пък отпадна на четвъртфиналите след поражение с 0:4 фрейма от уелсеца Райън Дей. На полуфиналите Дей ще се изправи срещу англичанина Сам Беърд, който се справи с шампиона в София от 2012 година Джъд Тръмп с 4:1.Резултати от 1/4-финалите:Сам Беърд – Джъд Тръмп 4:1 фреймаМарк Селби – Райън Дей 0:4Марк Алън – Майк Дън 4:3Марк Уилямс – Шон Мърфи 4:31/2-финали (16,00 часа):Сам Беърд - Райън ДейМарк Алън - Марк УилямсФОТОГАЛЕРИЯ ОТ 1/4-ФИНАЛИТЕ МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!Снимки: Марин Маринов, Sportal.bg