Фенербахче удържа реми в Амстердам и гледа към плейофите (видео)

Турският гранд Фенербахче стигна до важна точка при гостуването си на Аякс на "Амстердам АренА", удържайки равенство 0:0, с което запази второто си място в група "А". Възпитаниците на Витор Перейра бяха по-добрият отбор преди почивката, но през втората част трябваше да демонстрират организирана игра в защита, за да спрат набезите на домакините към вратата на Волкан Демирел. Равенството означава, че Фенербахче остава на второто място с пет точки, като е фаворит за класиране на фазата на директните елиминации, след като има преднина пред Аякс и Селтик. Изненадващ лидер и вече осигурил си участие на плейофите е тимът на Мьолде, който има 10 точки в актива си. АЯКС - ФЕНЕРБАХЧЕ 0:0МИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ:1. Мьолде 10 т.2. Фенербахче 5 т.3. Аякс 3 т.4. Селтик 2 т.