Мьолде се класира напред с пореден шеметен успех, 40-годишен с рекорд (видео)

Норвежкият Мьолде продължава с невероятното си представяне в груповата фаза на турнира Лига Европа и днес постигна третата си победа в група "А" и втора далеч от дома, изненадвайки Селтик с 2:1 на "Селтик Парк" в Глазгоу. Възпитаниците на Оле-Гунар Солскяер вече се класираха за фазата на директните елиминации, след като не могат да бъдат изместени от една от първите две позиции, а освен това водят убедително в класирането с 10 точки в актива си. Днес те изнесоха поредния си отличен мач и в рамките на едно полувреме изковаха успеха си.

Бранителят на Мьолде Даниел Хестад пък записа името си в историята на Лига Европа, след като стана най-възрастният голмайстор в турнира. Защитникът е 40-годишен и с попадението си днес донесе крайният успех на гостите.

Мохамед Ельонуси откри резултата в 21-ата минута на двубоя, засичайки опит за изчистване на бранителя на "детелините" Тайлър Блекет с красиво воле, за да прати топката в мрежата на Крейг Гордън за 0:1. Домакините бързо се върнаха в мача и изравниха чрез Крис Комънс, който отклони далечен удар на Нир Битон покрай вратаря на гостите Етан Хорват.

Още преди почивката обаче Даниел Хестад възстанови аванса на Мьолде. Голмайсторът за първото попадение Мохамед Ельонуси центрира и 40-годишният ветеран Хестад отбеляза историческо попадение за крайното 1:2.

След почивката домакините се опитаха да търсят изравняване, но устремът им бе съсечен в 77-ата минута, когато Нир Битон си изкара червен картон и остави отбора на Рони Дейла с човек по-малко на терена. Това окончателно успокои състава на Мьолде, който до края на редовните 90 минути удържа аванса си, за да се изкачи на първото място в групата. Селтик пък е близо до отпадане от турнира, след като заема последната четвърта позиция.

СЕЛТИК - МЬОЛДЕ 1:2
0:1 - Ельонуси (21)
1:1 - Комънс (26)
1:2 - Берг Хестад (38)