Фенербахче ликува с късен успех над Аякс (видео)

Турският гранд Фенербахче постигна изключително ценна първа победа в турнира Лига Европа, побеждавайки славния Аякс с минималното 1:0 на своя "Шюкрю Сараджоолу". Лудата радост за домакините донесе нападателят Фернандао минута преди края на редовните 90. Тогава мощният бразилски таран засече с глава центриране от корнер и прониза Яспер Силесен, за да донесе трите точки на своя отбор. Преди това попадение домакините бяха по-активният отбор на терена, но така и не намираха правилния път към вратата на съперника.

Разочароващ мач за домакините направи една от звездите в селекцията на Витор Перейра - Робин ван Перси, който бе пасивен пред гола и логично бе заменен в 72-ата минута. Именно появилият се на негово място Фернандао се превърна и в герой за "фенерите" в последните минути на срещата.

Трите точки изкачиха Фенербахче на второ място в група "А" с общ актив от четири точки. Аякс остана трети с две.

ФЕНЕРБАХЧЕ - АЯКС 1:0
1:0 - Фернандао (89)