Мьонхенгладбах вече е в час (видео)

Борусия (Мьонхенгладбах) извоюва втора поредна победа в Бундеслигата и започна да се отърсва от кошмарния старт на сезона. Днес участникът в Шампионската лига срази Щутгарт с 3:1 на неговия стадион и напусна зоната на изпадащите, където пък са "швабите" след шест поражения - най-много от всички в елита. И този път домакините платиха данък за многото си пропуски в предни позиции и разсеяната игра в защита. Даниел Дидави пропусна да открие в 11-ата минута от отлична позиция и малко след това Борусия поведе. В 17-ата минута Рафаел центрира от фал и незнайно защо Гранит Джака беше оставен непокрит, за да насочи топката зад гърба на Пжемислав Титон. Напрежението сред футболистите на Александер Цорнигер си каза думата и след още три минути опитният капитан Кристиан Гентнер си заби автогол за 0:2. Все пак Щутгарт се върна в мача още преди почивката, след като в 40-ата минута Дидави беше брутално съсечен в наказателното поле и Даниел Гинчек вкара отсъдената дузпа. Това беше пети наказателен удар, който съдиите отсъждат срещу Мьонхенгладбах от началото на сезона в Бундеслигата - негативно постижение, по което те са №1 от всички отбори до момента. Отделно пък "жребчетата" направиха три дузпи само в една среща в Шампионската лига - при 0:3 от Севиля. В 59-ата минута Дидави се измъкна от изкуствената засада, но отигра изключително несериозно и пропусна шанс за изравняване. С още по-фрапантен пропуск се "отличи" Александру Максим в 68-ата минута, когато от 4-5 метра шутира високо над гредата.Оголени в задни позиции, домакините позволиха на футболистите на Борусия да атакува опасно на контраатака и в 80-ата минута се стигна до ситуация трима на един в полза на гостите, но Андре Хаан не подаде точно, за да приключи всичко още тогава.В ответната атака секунди след това Ян Зомер направи блестящо спасяване след мощен удар на Максим отблизо, което в крайна сметка се оказа с решаваща стойност. Натискът на домакините продължи до финалните секунди, но голът падна в другата врата, след като  Рафаел изскочи сам срещу Титон и го матира за крайното 3:1.В сряда на "Борусия Парк" пристига Манчестър Сити, като тогава ще се види дали Мьонхенгладбах наистина е превъзмогнал кризата, или това в Бундеслигата е нещо временно.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ