Мьонхенгладбах вече е в час (видео)

Борусия (Мьонхенгладбах) извоюва втора поредна победа в Бундеслигата и започна да се отърсва от кошмарния старт на сезона. Днес участникът в Шампионската лига срази Щутгарт с 3:1 на неговия стадион и напусна зоната на изпадащите, където пък са "швабите" след шест поражения - най-много от всички в елита. И този път домакините платиха данък за многото си пропуски в предни позиции и разсеяната игра в защита.

Даниел Дидави пропусна да открие в 11-ата минута от отлична позиция и малко след това Борусия поведе. В 17-ата минута Рафаел центрира от фал и незнайно защо Гранит Джака беше оставен непокрит, за да насочи топката зад гърба на Пжемислав Титон.

Напрежението сред футболистите на Александер Цорнигер си каза думата и след още три минути опитният капитан Кристиан Гентнер си заби автогол за 0:2.

Все пак Щутгарт се върна в мача още преди почивката, след като в 40-ата минута Дидави беше брутално съсечен в наказателното поле и Даниел Гинчек вкара отсъдената дузпа. Това беше пети наказателен удар, който съдиите отсъждат срещу Мьонхенгладбах от началото на сезона в Бундеслигата - негативно постижение, по което те са №1 от всички отбори до момента. Отделно пък "жребчетата" направиха три дузпи само в една среща в Шампионската лига - при 0:3 от Севиля.

В 59-ата минута Дидави се измъкна от изкуствената засада, но отигра изключително несериозно и пропусна шанс за изравняване. С още по-фрапантен пропуск се "отличи" Александру Максим в 68-ата минута, когато от 4-5 метра шутира високо над гредата.

Оголени в задни позиции, домакините позволиха на футболистите на Борусия да атакува опасно на контраатака и в 80-ата минута се стигна до ситуация трима на един в полза на гостите, но Андре Хаан не подаде точно, за да приключи всичко още тогава.

В ответната атака секунди след това Ян Зомер направи блестящо спасяване след мощен удар на Максим отблизо, което в крайна сметка се оказа с решаваща стойност.

Натискът на домакините продължи до финалните секунди, но голът падна в другата врата, след като  Рафаел изскочи сам срещу Титон и го матира за крайното 3:1.

В сряда на "Борусия Парк" пристига Манчестър Сити, като тогава ще се види дали Мьонхенгладбах наистина е превъзмогнал кризата, или това в Бундеслигата е нещо временно.