И Виляреал се изравни с Реал Мадрид след 3:1 над Атлетик (видео)

Отборът на Виляреал оформи десет точки в актива си и временно дели челната позиция заедно с Реал Мадрид и Селта преди домакинския мач на Барселона тази вечер. Момчетата на Марселино Гарсия Торал надиграха с 3:1 гостуващия Атлетик Билбао в дуел от четвъртия кръг на Ла Лига. Бруно Сориано (43 - дузпа), Марио Гаспар (66) и Лео Баптищао (79) зарадваха публиката на "Ел Мадригал", а Ариц Адурис се разписа почетно в добавеното време на второто полувреме.През първата част "жълтите" по-често атакуваха и изпълниха пет корнера срещу нула в графата на "червено-белите". Преимуществото на "подводницата" обаче не намираше изражение в чисти голови положения. Кике Сола имаше добра възможност с глава в 26-ата минута, при която Алфонс Ареола улови. В 38-ата Горка Ираисос изби в корнер нисък и коварен изстрел на Томас Пина. В 42-ата минута съдията се подведе по падането на Лео Баптищао и назначи дузпа за домакините, превърната в гол от Бруно Сориано - 1:0. В добавеното време на първото полувреме Саму Кастийехо и Хави Ерасо не бяха точни с изстрелите си.В 48-ата Аймерик Лапорт не можа да надхитри Ареола. В 54-ата Микел Сан Хосе имаше всички шансове да изравни, но изпусна. При повторенията се видя, че съдията имаше основания да свири и дузпа в полза на баските. В 66-ата кастейонци вкараха втори гол след далечен изстрел на десния бек Марио Гаспар, при който топката намери мрежата около сглобката на вратата. В 72-ата Лео Баптищао нацели греда. Седем минути по-късно бразилецът реализира трето попадение в мрежата на Ираисос. Преотстъпеният от Атлетико Мадрид беше намерен в наказателното поле и прати топката по диагонала - 3:0. В крайна сметка едно спорно решение на съдията и ефективността пред вратата на "лъвовете" изведоха виляреалци до трите точки. Две минути след 90-ата Ариц Адурис отбеляза с глава след центриране отляво.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕСнимки: "Марка"