Тотнъм превзе "Стейдиъм ъф Лайт" за първа победа за сезона (видео)

Отборът на Тотнъм постигна първата си победа за сезона във Висшата лига на Англия, след като се наложи с 1:0 като гост на Съндърланд на "Стейдиъм ъф Лайт". И двата отбора нямаха успех след първите четири кръга от Висшата лига и осем минути преди края на редовните 90 в Северна Англия не се виждаше как някой от тях ще стигне до трите точки. В този момент обаче Райън Мейсън бе изведен зад защитата на "черните котки" и с удар покрай излизащия да го пресрещне вратар на домакините Костел Пантилимон донесе успеха на "шпорите". Минути по-късно домакините треснаха гредата зад Юго Лорис чрез резервата Джак Родуел и по този начин пропуснаха да се върнат в мача. Поражението ги оставя на последното място в класирането на Висшата лига с едва две точки след първите пет кръга от сезона. Тотнъм пък се изкачи до средата на таблицата с 6 точки, като половината актив на лондончани бе завоюван днес. Дебют за гостите направи закупеният с трансфер на стойност 22 милиона паунда в края на трансферния прозорец корейски национал Сон Хюн-Мин. Той игра по крилото до 62-ата минута, когато бе заменен от Андрос Таунзенд. Преди почивката двата отбора не демонстрираха добра игра в предни позиции и повече от 40 хиляди по трибуните на "Стейдиъм ъф Лайт" останаха разочаровани от продукцията, която им бе предложена от 22-мата на терена. Джърмейн Дефоу пропусна най-чистото положение за гол в началото на втората част, след като остана сам срещу Лорис, но не успя да го преодолее. Така се стигна до 82-ата минута, когато Ерик Ламела изведе Райън Мейсън зад защитата на домакините. Халфът реагира отлично на ситуацията и чукна топката покрай Пантилимон за 0:1. До края на мача двубоят се изостри и домакините също можеха да стигнат до попадение, но това не се случи и срещата бе спечелена от Тотнъм. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУК!МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!ВИЖ КЛАСИРАНЕТО ТУК!