Тотнъм обърна Карабах, Сон блесна с два гола (видео)

Английският Тотнъм започна с убедителен успех с 3:1 над Карабах участието си в тазгодишното издание на турнира Лига Европа. "Шпорите" обаче трябваше да обръщат мача в своя полза, след като допуснаха ранен гол. С два гола за тима на Маурисио Почетино блесна корейският национал Сон Хюн-Мин. Дошлият с рекорден трансфер на стойност 28 милиона паунда от Байер (Леверкузен) атакуващ халф вкара два бързи гола в 28-ата и 30-ата минута, за да даде тон за обрата.

Гостите откриха резултата след само седем минути игра. Още в дебютните моменти от мача Киърън Трипиър извърши нарушение в наказателното поле и от бялата точка Ришар откри резултата за Карабах. Гологлавият техничар прати топката в левия ъгъл зад Юго Лорис.

В средата на първата част обаче дойде моментът на Сон. Корейското попълнение на Тотнъм изравни резултата в 28-ата минута на двубоя, след като засече центриране на Андрос Таунзенд в наказателното Поле на Карабах, а само две минути по-късно отново бе в прегръдките на своите съотборници, след като оформи пълен обрат за своя тим. Той отбеляза второто си попадение след пас на младия Деле Али след точно половин час игра.

След почивката домакините продължиха да доминират, а в края на мача и физическите сили на футболистите на Карабах не достигнаха. За това показателна бе ситуацията, довела до третия гол за Тотнъм. Бранителят на Карабах Рашад Садигов направи отличен шпагат, с който изби топката от краката на Хари Кейн. В опита си да се изправи обаче той получи мускулен спазъм и падна на тревата, оставяйки топката за нападателя. Английският национал откри Ерик Ламела, за когото не бе проблем да оформи крайното 3:1.

ТОТНЪМ - КАРАБАХ - 3:1
0:1 - Алмейда (7) дуз.
1:1 - Сон (28)
2:1 - Сон (30)
3:1 - Ламела (86)